Cumulusy 2017 – Plebiscyt na najlepszych sportowców lotniczych

Rozpoczął się ogólnopolski plebiscyt CUMULUSY 2017, w którym zostanie wybranych 10 najlepszych sportowców lotniczych 2017 roku.  Tegoroczna, trzecia edycja ogólnopolskiego plebiscytu na 10 najlepszych, polskich sportowców lotniczych odbędzie się w roku 100-lecia polskiego lotnictwa i będzie połączona z promocją filmu Dywizjon 303.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich członków Aeroklubu Warszawskiego, a także kibiców i fanów sportów lotniczych do głosowania w plebiscycie na zawodników AW, których talent, pasję, ambicję, sportowe zacięcie, konsekwentny trening i najwyższej klasy umiejętności lotnicze warto docenić i nagrodzić. W tym roku  w gronie 36 nominowanych do nagrody zawodników i załóg znaleźli się następujący członkowie Aeroklubu Warszawskiego:

Alojzy Dernbach i Klaudia Laskowska (mikroloty)

Załoga w klasie GL2 – wiatrakowce. Udane połączenie doświadczenia z młodością przyniosło od razu w pierwszym roku wspólnych startów sukcesy, w postaci zdobycia tytułów: Mistrza Polski 2017, Mistrza Europy 2017, Drużynowego Mistrza Europy 2017. Puchar Polski – trzecie miejsce; Zawody Pucharu Polski Leszno – pierwsze miejsce; Zawody Pucharu Polski Powodowo – pierwsze miejsce.

Zagłosuj wysyłając SMS o treści TC.PC.8 pod numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto.

Martyna Kołodziejczyk – z drużyny No Mercy (spadochrony)

No Mercy to pierwsza w historii drużyna reprezentująca Polskę w spadochronowej akrobacji zespołowej FS4 na arenie międzynarodowej w zawodach pod patronatem FAI. W skład zespołu wchodzą: Maja Ważniewicz – kapitan, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz oraz Martyna Kołodziejczyk – kamerzystka. Sukcesy w 2017 roku: brązowy medal na Spadochronowych Mistrzostwach Europy w FS4 w kategorii kobiet w Saarlouis (Niemcy); tytuł Mistrza Polski w tunelowej akrobacji zespołowej – IV FLYSPOT POLISH OPEN – 2017; pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych etapach Ligii Mistrzów w kategorii AAA oraz rekord Polski w ilości wykonanych sekwencji w jednym skoku – 20 punktów.

Zagłosuj wysyłając SMS o treści TC.PC.28 pod numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto.

Do 2 lutego można sms-owo oddawać głosy na swoich faworytów, 3 lutego zostanie ogłoszona lista Finalistów – i w kolejnym etapie, do 15 lutego będzie można głosować na finałową piętnastkę.

Uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów plebiscytu odbędzie się 17 lutego 2018 r. w Airport Hotel Okęcie.

Po więcej informacji o plebiscycie zapraszamy na stronę: www.cumulusy.pl

oraz na FB: https://www.facebook.com/events/332228553922873/