3-4.03 – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Modeli Akrobacyjnych

Serdecznie zapraszamy fanów modelarstwa, ale także wszystkich miłośników sportów lotniczych na najważniejszą w tegorocznym sezonie imprezę halowych modeli akrobacyjnych. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Halowych Mistrzostw Akrobacyjnych będą odbywały się od soboty 3 marca w godz. 10.00-19.00 do niedzieli 4 marca w godz. 8.00-15.30 – w hali sportowej „Koło” przy ul. Obozowej 60.

W programie:

• akrobacja precyzyjna
  • widowiskowy konkurs modeli wyścigowych
  • akrobacje freestyle do muzyki
  • warsztaty dla dzieci „Smyki na Start”, na których będzie można zbudować model latający polskiego szybowca „PW-5 Smyk” – 3-4 marca w godz.12.00-15.00, patio na parterze hali „Koło”

Mistrzostwa Halowych Modeli Akrobacyjnych na Woli, to jedno z trzech wydarzeń międzynarodowych 2018 roku zgodnie z kalendarzem Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI). Udział w imprezie zapowiedzieli zawodnicy z Francji, Niemiec, Litwy i Rosji, w tym trzykrotny mistrz świata w akrobacji i złoty medalista Światowych Igrzysk Lotniczych (Dubai 2015) – Donatas Pauzuolis. Będzie też można zobaczyć młodego pilota Wiktora Łacińskiego z Aeromodelklubu Bemowskiego Centrum Kultury, członka Kadry Narodowej, który w ubiegłym roku reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata w Strasburgu.

Impreza pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Wola – Krzysztofa Strzałkowskiego. Organizatorem jest Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury.

Strona wydarzenia: http://www.bemowskie.pl/f3p-warsawchallenge2018

Pliki do pobrania: