IX Sprawozdawczo–Wyborczy Kongres Aeroklubu Polskiego

W ostatnią sobotę, 24 marca br. odbył się IX Sprawozdawczo-Wyborczy Kongres Aeroklubu Polskiego. Na Kongresie ustępujące władze Aeroklubu Polskiego przedstawiły sprawozdania z działalności za ostatni rok kadencji oraz delegaci wybrali nowego prezesa Aeroklubu Polskiego i nowe władze na czteroletnia kadencję.

Nowym prezesem Aeroklubu Polskiego na kolejną kadencję został kapitan Jerzy Makula, który zdobywając 84 głosy poparcia, wygrał wybory przewagą czterech głosów. Włodzimierz Skalik uzyskał 80 głosów.

Jerzy Makula to siedmiokrotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej, czterokrotny srebrny medalista, ośmiokrotny drużynowy mistrz świata, trzykrotny indywidualny mistrz Europy, a także czternastokrotny mistrz Polski.
Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI oraz Złotym Medalem Aeroklubu Polskiego. Karierę sportową zakończył podczas The World Games 2017 we Wrocławiu.

Wraz z Jerzym Makulą do dziewięcioosobowego zarządu Aeroklubu Polskiego wybrano następujące osoby:

• Tadeusz Czichon
  • Jacek Dankowski
  • Mirosław Górski
  • Joanna Jakubowska
  • Paweł Michalski
  • Jan Nosal
  • Andrzej Osowski
  • Wiktor Wyszywacz

Do pięcioosobowego składu Komisji Rewizyjnej weszli:

• Joanna Gawdzik-Zawalska
  • Hanna Gołuńska
  • Piotr Michałek
  • Włodzimierz Skalik
  • Janusz Zdulski

Gratulujemy wyboru nowym władzom Aeroklubu Polskiego i życzymy wielu sukcesów.
Jednocześnie przekazujemy podziękowania ustępującemu zarządowi za wkład, zaangażowanie i pracę na rzecz popularyzacji sportu lotniczego.

Delegatem Aeroklubu Warszawskiego był Prezes Zarządu – Rafał Woźnicki, który przewodniczył Komisji Skrutacyjnej podczas kongresu.