6. Aeropiknik i Balonowy Puchar Polski nad Zalewem Paczkowskim

W dniach 22-29 lipca br. nad Zalewem Paczkowskim odbył się 6. Aeropiknik i Balonowy Puchar Polski. W niebo wzleciało zobaczymy ponad 20 balonów! Na gości czekało mnóstwo atrakcji w tym loty na uwięzi i nocny pokaz balonów, a także imprezy i koncerty towarzyszące.

Jak co roku, teren Gminy Paczków stał się stolicą kolorowych lotów baloniarzy startujących w Pucharze Polski. Brał w nich również zawodnik Aeroklubu Warszawskiego, Paweł Hałas, a Ryszard Kurowski, przewodniczący naszej Sekcji Balonowej, pełnił podczas zawodów rolę funkcyjną.

Pierwsze loty punktowane w ramach Pucharu Polski rozpoczęły się już wieczorem w czwartek – w przeddzień oficjalnego otwarcia imprezy. Do Paczkowa zjechało aż 20 ekip balonowych, niestety w dniu rozpoczęcia zawodów, 27 lipca deszcz pokrzyżował plany organizatorom i sędziowie byli zmuszeni do odwołania startu balonów. Odbył się krótki pokaz z udziałem dwóch balonów, z których jeden wykonał lot pokazowy.

Ale już w sobotę i niedzielę było słonecznie i ciepło co sprzyjało fantastycznej zabawie i kontynuowaniu zawodów. Paweł Hałas zajął w nich 9. miejsce.

fot. Paweł Kleszcz, Jolanta Hałas-Pawłowska