Sukcesy polskich modelarzy

W dniach 23-28 lipca 2018 w Szentes na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Modeli F1A,B,C. W klasie modeli z napędem spalinowym F1C był reprezentant naszego Aeroklubu – Marek Roman, który uplasował się na 36 miejscu. Polska drużynowo zajęła 4 miejscu z zaledwie 4-sekundową stratą do podium.

Podczas V Edycji Ogólnopolskich Zawodów Latających Makiet Samolotów zaliczanych do Pucharu Polski – Memoriał Zbigniewa Luranca – rozegranych na lotnisku Kosakowo w gdyńskich Babich Dołach w dniach 10-12 sierpnia pierwsze dwa miejsca w klasie F4H przypadły zawodnikom naszego Aeroklubu. Pierwsze wywalczył Sławomir Trela (model Piper L4) drugie zdobył Artur Borowski (model Cirrus).

W dniach 1-2 września odbył się Puchar Polski Modeli F1A,B,C. Na lotnisko w Turbi koło Stalowej Woli przyjechali modelarze z całej Polski. Po raz czwarty rozegrano Zawody Modeli Swobodnie Latających jako Memoriał Romana Straburzyńskiego. Wśród konkurencji były: wypuszczanie szybowców z napędem gumowym, silnikowym i wynoszonych na holu. Nowością – zawody szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki.
Nasz zawodnik, Marek Roman, zajął pierwsze miejsce w klasie F1C – modeli z napędem spalinowym.