Polacy zdobywcami 62. Pucharu Gordona Bennetta

To wielki sukces polskiego baloniarstwa. Reprezentująca nasz kraj załoga balonowa w składzie Mateusz Rękas i Jacek Bogdański zdobyła największe balonowe trofeum na świecie – Puchar Gordona Bennetta, pokonując w  powietrzu dystans ponad 1145 km.

Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie, czyli Puchar Gordona Bennetta, to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie w tej dziedzinie sportów lotniczych. W 62. edycji Pucharu 28 września w powietrze wzbiło się dwadzieścia gazowych balonów. Ich zadaniem było pokonać bez lądowania jak największy dystans od miejsca startu.

Zwycięski zespół POL 2 od startu w szwajcarskim Bern po dwóch dniach i 10 godzinach zmagań 1 października około godziny 6.30 wylądował  w Polsce w okolicach Ostródy. Mateusz Rękas i Jacek Bogdański przelecieli balonem łącznie 1145,29 km, osiągając najdalszą odległość od startu i zajmując tym samym I miejsce na podium. Kolejna reprezentacja POL-1 z załogą Krzysztof Zapart i Krzysztof Borkowski przelecieli 804,98 km i wylądowali na IV miejscu. Wielkie gratulacje!