21. Latawce na Bemowie

Bemowskie Centrum Kultury we współpracy z Aeroklubem Warszawskim i Centrum Usług Logistycznych „Lotnisko Warszawa-Babice” zaprasza na doroczną imprezę Latawce na Bemowie, która odbędzie się w niedzielę, 7 października br. na lotnisku Bemowo (wjazd od ulicy Piastów Śląskich).

Impreza ma charakter sportowo-rekreacyjny. Będą to otwarte mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego w kategorii latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS). Zgodnie z regulaminem Aeroklubu Polskiego, mogą w nich uczestniczyć dziewczęta i chłopcy w wieku do lat 14 – przy czym bierze się pod uwagę tylko rok urodzenia. W celu popularyzacji latawców wśród najmłodszych, organizator przeprowadzi dodatkową klasyfikację dla zawodników do lat 10.
Warunkiem uczestnictwa (w tym także osób niezrzeszonych) jest zgłoszenie się z latawcem do komisji sędziowskiej w dniu zawodów – o godz. 9:00. Dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych przewidziano dyplomy, puchary i wiele ciekawych nagród.

Atrakcje dodatkowe (dla wszystkich zwolenników rekreacji latawcowej – wiek bez ograniczeń):
▪ konkurs otwarty OPEN, w którym będzie można startować latawcami dowolnej konstrukcji. Ze względów organizacyjnych, w konkursie OPEN oceniane będą tylko te latawce, które z powodów regulaminowych nie mogły być demonstrowane w żadnej z konkurencji: FLP, FLS i FLA,
▪ konkurs latawców akrobacyjnych (FLA),
▪ pokazy modeli latających i latawców tkaninowych,
▪ warsztaty „fabryka latawczyka”.

Warto nadmienić, że zawody latawcowe w Polsce, zwane „Świętem Latawca”, mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego. Sześć godzin w latawcowym klimacie daje uczestnikom wiele radości i sporo emocji – wszak to poważna walka Młodzików z Warszawy i okolic o tytuły mistrzowskie! Jednym słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu. Po kilkunastu latach rozgrywania „Latawców na Bemowie” najmłodsi modelarze z warszawskich klubów wiedzą już, że bemowska impreza obfituje w atrakcyjne nagrody i dyplomy.
Wszystkich fanów latawcowej zabawy serdecznie zapraszamy na lotnisko!

Szczegółowy Program imprezy oraz Zasady uczestnictwa znajdują się w poniższych linkach:

2018_LnB_Program

2018_LnB_główne zasady-1