Wystawa Per Aspera Ad Astra

W dniach 22-23 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się wystawa polskich osiągnięć lotniczych PER ASPERA AD ASTRA. Wystawę zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

PER ASPERA AD ASTRA to przekrój najciekawszych polskich konstrukcji oraz osiągnięć polskiego lotnictwa i kosmonautyki. Na wystawie można było zobaczyć m.in.  jedyną sztukę legendarnego polskiego myśliwca – PZL P.11c oraz unikatowy w świecie, pierwszy polski motoszybowiec z napędem elektrycznym AOS-71. Aeroklub Warszawski miał też swój wkład w to wydarzenie – na wystawie pojawił się wypożyczony od nas  szybowiec Puchacz.

Zwiedzający wystawę mogli również zapoznać się z sylwetkami najwybitniejszych postaci polskiego lotnictwa, m.in.: Tadeusza Sołtyka (konstruktora samolotów sportowych i szkolnych, profesora nauk technicznych), Stanisława Skalskiego (lotnika, uczestnika bitwy o Anglię) oraz Stanisława Skarżyńskiego (pierwszego Polaka, który przeleciał Atlantyk, ustanawiając przy tym światowy rekord odległości lotu).

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z wystawy.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.