Za niespełna za dwa tygodnie, w niedzielę 13 stycznia br. już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego Wielkiego Finału, przebiegającego pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste”, zbierane będą fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Aeroklub Warszawski również zagra w tegorocznym finale – aktywnie uczestnicząc w imprezie i aukcji organizowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo oraz Automobilklub Polski. Właśnie na jego terenie – Autodromie Bemowo – pod szyldem Moto Orkiestra odbędzie się finałowa zabawa i licytacje.

Start Moto Orkiestry zaplanowany jest na godzinę 13:00. W ciągu całego dnia odbywać się będą licytacje przedmiotów, usług, voucherów i różnego rodzaju innych atrakcji przekazanych na aukcję przez partnerów i sponsorów Moto Orkiestry. Aeroklub przekaże na ten cel m.in. vouchery:

• na lot zapoznawczy szybowcem z Maciejem Pospieszyńskim – Mistrzem Świata w akrobacji szybowcowej
  • na lot zapoznawczy szybowcem – z Maciejem Laskiem – Wiceburmistrzem Bemowa i jednocześnie instruktorem Aeroklubu Warszawskiego
  • na lot zapoznawczy samolotem nad Warszawą
  • na skok spadochronowy w tandemie z nagraniem filmowym i zdjęciami.

Na uczestników imprezy  będzie czekało też sporo dodatkowych lotniczych atrakcji. Dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie w szybowcu, obejrzeć z bliska samolot oraz profesjonalne modele szybowców, a nawet wejść do kosza balonu.  Członkowie największego w Europie stowarzyszenia skupiającego miłośników lotnictwa będą opowiadać o swojej pasji i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące sportów lotniczych.

Celem bemowskiego Finału WOŚP jest pobicie ubiegłorocznego rekordu zebranych środków, który wyniósł ponad 205.000 zł. Zapraszamy fanów lotnictwa i sympatyków Aeroklubu Warszawskiego do wspólnego zagrania z nami w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas Moto Orkiestry na warszawskim Bemowie. To będzie wspaniały dzień, spędźcie go razem z nami!