27. Finał WOŚP – podsumowanie

W tym roku Aeroklub Warszawski włączył się bardzo aktywnie w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste” zbierane były fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Aeroklub zagrał na Finał WOŚP w Nasielsku, w okolicach którego zlokalizowana jest nasza strefa spadochronowa SkyDive Warszawa, byliśmy także partnerem finałowej imprezy Moto Orkiestra, organizowanej przez Automobilklub Polski i Urząd Dzielnicy Bemowo, która rokrocznie odbywa się na Autodromie Bemowo.

Mimo mało sprzyjającej pogody, odwiedzających Moto Orkiestrę 2019 i darczyńców nie zabrakło – udało się pobić ubiegłoroczny rekord i zebrać dla WOŚP kwotę 293 309 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu, którzy nas odwiedzili, zasilili naszą orkiestrową puszkę i wzięli udział w aukcji lotniczych atrakcji. Dziękujemy zwycięzcom licytacji voucherów na lot szybowcem z Maciejem Laskiem, Wiceburmistrzem Bemowa i naszym instruktorem, a także vouchera na lot zapoznawczy samolotem nad Warszawą. Z tych trzech licytacji zebraliśmy kwotę 3200 zł.

Tragiczne wydarzenia, które położyły się cieniem na 27. Finale WOŚP z jednej strony głęboko nami wszystkimi wstrząsnęły, z drugiej – wzmocniły przekonanie o potrzebie czynienia dobra i wspieraniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kontynuowaliśmy tegoroczną zbiórkę na rzecz WOŚP poprzez przekazanie na aukcję internetową 4 lotniczych atrakcji:

  • Skoku spadochronowego w tandemie z filmowaniem i zdjęciami
  • Lotu szybowcem z Maciejem Pospieszyńskim – Mistrzem Świat w akrobacji szybowcowej
  • Koszulki z autografem Macieja Pospieszyńskiego – Mistrza Świata w akrobacji szybowcowej
  • Lotu samolotem nad Warszawą

Z aukcji internetowej, która zakończyła się 31 stycznia br. zebraliśmy dodatkowo 3 332 zł. Wszystkim licytującym serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom aukcji gratulujemy i gwarantujemy niezapomniane wrażenia i fantastyczne lotnicze przeżycia!