Jacek Bogdański w Aeroklubie Warszawskim

Mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na spotkanie i rozmowę z wyjątkowym gościem – Jackiem Bogdańskim, który wraz z Mateuszem Rękasem w 2018 roku zdobył Puchar Gordona Bennetta.

Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie, czyli Puchar Gordona Bennetta, to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie w tej dziedzinie sportów lotniczych. W 62. edycji Pucharu 28 września w powietrze wzbiło się dwadzieścia gazowych balonów. Ich zadaniem było pokonać bez lądowania jak największy dystans od miejsca startu. Zwycięski zespół POL 2 od startu w szwajcarskim Bern po dwóch dniach i 10 godzinach zmagań 1 października około godziny 6.30 wylądował  w Polsce w okolicach Ostródy. Mateusz Rękas i Jacek Bogdański przelecieli balonem łącznie 1145,29 km, osiągając najdalszą odległość od startu i zajmując tym samym I miejsce na podium.

Jacek Bogdański, opowie o tym ekscytującym wyścigu, swoich wrażeniach i doświadczeniach z zawodów. Spotkanie odbędzie się w piątek, 15 lutego br., o godz. 18:00 w sali szkoleniowej w budynku administracyjnym Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1. Serdecznie zapraszamy!