31 marca zawodami w Grodkowie zakończyła się zimowa runda startów o Puchar Polski  2019 w kategorii F1N. Cieszy nas bardzo, że zawodnicy naszego Aeroklubu, reprezentujący różne kategorie wiekowe, osiągają tak dobre wyniki, zajmując miejsca w ścisłej czołówce stawki.

W klasyfikacji po zimowej edycji Pucharu w kategorii Młodzików prowadzi Piotr Stasiulewicz, który zwyciężał dwukrotnie (w Bochni i Zielonce), dwa razy zajmował drugie miejsca i raz był trzeci. W kategorii Juniorów Młodszych – na II miejscu plasuje się Tomasz Budzik, dla którego jest to pierwszy sezon startów w tej kategorii wiekowej. Również II miejsce, ale w kategorii Juniorów, należy do Stanisława Paciejewskiego, natomiast w kategorii Seniorów na miejscu II uplasował się Bartosz Nyk. Warto dodać, że Bartosz jest jednym z dwóch zawodników, którzy we wszystkich ośmiu tegorocznych zawodach pucharowych zajmował wyłącznie pierwsze i drugie miejsca.

Podczas zawodów w Bochni oprócz klasyfikacji indywidualnej klasyfikowano także drużyny. Pierwsze miejsce i okazały puchar przypadły ekipie Aeroklubu Warszawskiego. Zawodnicy UKS „Jedynka” Hrubieszów zajęli drugie miejsce, a Aeroklubu Stalowowolskiego – trzecie. Poza Mistrzostwami Polski okazja do rywalizacji drużynowej trafia się bardzo rzadko.

Już czekamy na jesienną rundę Pucharu Polski w konkurencji F1N, która rusza w listopadzie. Rozgrywki zaplanowane są w Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie. Na 17 listopada br. zaplanowano z kolei przeprowadzenie mistrzostw Polski w Suwałkach. Mocno kibicujemy wszystkim naszym zawodnikom i gratulujemy
im dotychczasowych sukcesów.

Pod poniższym linkiem znajduje się artykuł podsumowujący zmagania rundy zimowej Pucharu Polski („Modelarz” nr 4/2019). Zachęcamy do lektury.

Puchar Polski 2019 F1N – runda zimowa