2 czerwca br. zapraszamy do Chrcynna k.Nasielska na doroczną imprezę Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start. To zawody podsumowujące całoroczne szkolenie podstawowe w klubach modelarskich. Impreza ma już 50-letnią tradycję w Polsce. Jest rozgrywana między innymi w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających F1A/2, znanych powszechnie jako „JASKÓŁKA”.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów w następujących kategoriach:

F1A/2 – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”

F1H – modele szybowców swobodnie latających

F1G – modele latające z napędem gumowym

F1K – modele z napędem silnikowym, na gaz CO2

F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych

S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Organizatorem Mistrzostw jest Sekcja Modelarska Aeroklubu Warszawskiego, a współorganizatorami: Bemowskie Centrum Kultury – Aeromodelklub, Ośrodek Kultury w Wieliszewie – Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” oraz Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce – Modelarnia Lotnicza.

Szczegółowe informacje -> 20190515_Informacja o zawodach MMLnS