W dniach 26-28.04.2019 w Podlodowie koło Dęblina rozegrano dwie  rundy z tegorocznej edycji Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających, podczas których kolejne sukcesy zawodnicze odniósł Marek Roman z naszej Sekcji Modelarskiej. W trudnych, mało sprzyjających warunkach lotnych, nasz zawodnik, startujący w kategorii F1C, pokonał konkurentów z Europy (w tym obecnego lidera Pucharu Świata). Jako jedyny zawodnik  w tej klasie modeli swobodnie latających w 5 kolejkach wykonał maksymalne czasy. Cieszymy się i bardzo gratulujemy!

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Panu Andrzejowi Łukaszewiczowi z Aeroklubu Białostockiego. Na fotografiach – Marek Roman z nowym, zwycięskim modelem, którego zakup dofinansował Aeroklub Warszawski.