W ostatni weekend czerwca (28-30.06) piloci z Aeroklubu Warszawskiego i nasz aeroklubowy balon latali w Świętokrzyskiem w ramach II Fiesty Balonowej w Wąchocku. W imprezie wzięło udział 12 ekip. Ryszard Kurowski, Kierownik Sekcji Balonowej AW pełnił podczas zawodów funkcję dyrektora sportowego i nie było to tym razem łatwe zadanie. Warunki lotne były dość trudne ze względu na liczne lasy i niesprzyjające silne podmuchy wiatru. Odbyły się dwa starty, a na podium stanęli: Patryk Kalinowski (I), Mateusz Rękas (II) i Włodzimierz Klósek (III).
Formuła fiesty oprócz startów zawodniczych uwzględnia także pokazy dla widzów. Dwa atrakcyjne nocne pokazy w Wąchocku i Starachowicach zachwyciły  zgromadzoną w obu miejscowościach publiczność. Zarówno same zawody, ale też dodatkowe pokazy nocne oraz możliwość rozmowy z pilotami to efektowna, przyjemna i skuteczna forma promocji sportów balonowych w tego typu wydarzeniach.
III Fiesta jest już oficjalnie zapowiedziana przez organizatorów i potwierdzona przez sponsorów. Do zobaczenie za rok, w ostatni weekend czerwca. Aeroklub Warszawski był patronem tegorocznego wydarzenia i z przyjemnością szykujemy się już na kolejną edycję.
A tak nad Wąchockiem prezentował się nasz balon.