Informujemy, że 1 lipca br. uruchomiliśmy produkcyjnie system Atom służący do ewidencji lotów w Aeroklubie Warszawskim. Zastąpi on używany dotychczas przez Sekcję Samolotową, Szybowcową oraz Balonową system Propeller.

Wdrożenie systemu Atom podzielone zostało na dwa etapy:

Etap 1

Rejestracja rezerwacji i lotów od dnia 10 lipca br.  dla wybranych samolotów (SP-TPC, SP-TPD, SP-KGA, SP-TZT i SP-WAW) oraz rejestracja lotów wszystkich szybowców w systemie Atom. Statki te przestaną być obsługiwane w systemie Propeller.

W celu realizacji lotów niezbędne jest aktywowanie konta w systemie Atom. Pierwsze kroki w systemie Atom czyli jak aktywować konto znajdziecie na stronie:

https://aeroklubwarszawski.sharepoint.com/:w:/g/EVqEjc452KtKt2O9oeq0x18BKitcOfY9qvt6m7ztcfp7Yw?rtime=rdnONIEA10g

Etap 2

Migracja pozostałych statków powietrznych z systemu Propeller do systemu Atom w połowie sierpnia br.

Wraz z realizacją Etapu 2 pełna ewidencja lotów statków powietrznych Sekcji Szybowcowej, Samolotowej i Balonowej będzie realizowana w Atom, system Propeller nie będzie już używany produkcyjnie i będzie wyłączony.

PROSIMY O AKTYWACJĘ PRZEZ WAS KONT W NOWYM SYSTEMIE ATOM, ABY UNIKNĄĆ POTENCJALNYCH PROBLEMÓW Z REALIZACJĄ LOTÓW, WYNIKAJĄCYCH Z BRAKU AKTYWNEGO KONTA W ATOM.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kierowanie ich na adres mailowy atom@aeroklub.waw.pl lub bezpośrednio do koordynatorów systemu Atom po stronie Aeroklubu: Karoliny Zarychty, Grażyny Sieradzan, Moniki Gołuckiej lub Małgorzaty Dużyńskiej.

Link do systemu Atom oraz informacje o nim znajdziecie na stronie w zakładce Dla członków:

– System Evionica Atom: https://atom.aeroklub.waw.pl/atom/pages/restricted/index.xhtml

– Pomoc dla systemu Evionica Atom i Evionica Camo: https://www.aeroklub.waw.pl/pomoc-evionica/

W sekcji Pomoc znajdują się materiały pozwalające zapoznać się z nowym systemem. Będą one sukcesywnie uzupełniane o nowe, dodatkowe informacje.