Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających w Dęblinie

W dniach 14-16 czerwca na terenie Szkoły Orląt w Dęblinie odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających w klasach: F4H, F4C, F4G. Wzięło w nich udział 15 zawodników z całej Polski, w tym także reprezentanci naszego Aeroklubu.

Miłośnicy lotnictwa i modelarstwa mogli podziwiać te widowiskowe pokazy, podczas których piloci-modelarze  sterują swoimi modelami tak, by wykonały one zadeklarowane manewry z jak największym realizmem. O końcowych wynikach decyduje liczba punktów za ocenę statyczną i dwa z trzech najlepsze loty. Zawodnicy Aeroklubu Warszawskiego otrzymali bardzo dobre noty i zajęli wysokie miejsca!

W klasie F4H Paweł Makać (model Suchoj Su-26MX) zdobył pierwsze miejsce, a Artur Borowski (model Cirrus SR22T) uplasował się na miejscu siódmym, natomiast w klasie F4G Dariusz Czekaj (model MIG 29 Extra 300) zajął miejsce drugie.

Gratulujemy i niezmiennie życzymy kolejnych sukcesów!

Pokaz lotu modelu Dariusza Czekaja można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=t3WDZm7rc_s&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0ADNM2ZyNrGubTKTKdxW5vXDppIe-m8L8HzoJmcCEFgLgVtatOaOHbCOA

fot. Artur Borowski

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.