W dniach 31 maja – 8 czerwca br. w Lisich Kątach odbyły się 17 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A. W zawodach wzięło udział 50 zakwalifikowanych pilotów szybowcowych, a Aeroklub Warszawski reprezentowało najliczniejsze grono zawodników: Annę Michalak, Mirosława Izydorczak, Marka Sawczuka, Macieja Karczmarskiego, Michała Lewczuka, Andrzeja Szczerbę, Marka Herbredera i Krzysztofa Rycerza.

Pogoda podczas zawodów była bardzo dobra i pozwoliła na rozegranie 5 konkurencji w ciągu 7 dni lotnych. Warunki termiczne nad Borami Tucholskimi i w okolicy pozwalały na uzyskiwanie wysokich prędkości przelotowych – 115 -120 km/h. Cumulusy układające się w szlaki stwarzały możliwości długich jednorazowych przeskoków dochodzących do 100 km. Takich warunków termicznych nie spotykamy startując z lotniska w Babicach, dlatego warto brać udział w zawodach rozgrywanych w Lisich Kątach. Zawody pozwalają podnosić swoje umiejętności, rywalizować z najlepszymi pilotami oraz korzystać z warunków termicznych występujących na innych lotniskach.

Mistrzem Polski w tym roku został – podobnie jak rok temu – Tomasz Rubaj  z Aeroklubu Gliwickiego. Szczegółowe wyniki dostępne  na stronie: https://www.soaringspot.com/en_gb/smp2019/results/club-a/task-6-on-2019-06-06/total

zdjęcia: Krzysztof Rycerz

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.