W dniach 6-8 września odbyła się II Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Aeroklub Warszawski był jej współorganizatorem, a funkcję dyrektora sportowego pełnił Ryszard Kurowski, przewodniczący naszej Sekcji Balonowej.

W programie Fiesty zaplanowano start 12 balonów, rodzinny piknik oraz wiele atrakcji towarzyszących, w tym nocną ekspozycję balonów i pokaz ognia z palników (w Nowej Wsi), a także przelot nad miastem.

Krzysztof Kosobudzki, reprezentant naszego Aeroklubu, zdobył w zawodach pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Impreza miała na celu przybliżenie mieszkańcom Iławy i okolic piękna oraz idei sportu balonowego – poprzez liczne atrakcje i dobrą zabawę w rodzinnej atmosferze. Najbardziej spektakularnym punktem Fiesty był jednoczesny start balonów, które zjechały się do Iławy z całej Polski.

fotografie: Agnieszka Kaniewska i mieszkańcy Iławy.