Samoloty, szybowce, motolotnie, samolotowe modele, skoki spadochronowe z szybowca Bocian oraz niesamowity pokaz akrobacji w wykonaniu Macieja Pospieszyńskiego – wszystko to działo  się pod chrcynnieńskim  niebem  w sobotę, 7 września, podczas lotniczego pikniku Aeroklubu Warszawskiego.

Po raz pierwszy w Chrcynnie spotkali się pracownicy i członkowie wszystkich sekcji specjalnościowych Aeroklubu. Przy sprzyjającej przez większą część dnia pogodzie, w swobodnej atmosferze spędziliśmy czas na rozmowach, obserwowaniu lotniczych atrakcji, integracji i  wspólnym biesiadowaniu.

Nie zabrakło też sportowych emocji oraz odrobiny rywalizacji – podczas samolotowych zawodów na celność lądowania. Wzięło w nich udział ośmiu pilotów, którzy wykonywali po trzy lądowania. Pierwsze miejsce zajął Marek Tybura, drugie – Stanisław Weselski, a trzecie ex aequo – Jarosław Gogół i Maciej Gojżewski. Gratulujemy! Szybownicy też latali na celność lądowania, ale nie konkurowali o miejsca na podium:-)

Dziękujemy Sekcji Spadochronowej za gościnę i pyszny poczęstunek, Gosi Dużyńskiej i Hubertowi Massalskiemu za  przygotowanie zawodów samolotowych, a Waldkowi Wingralkowi i Piotrkowi Przeździeckiemu za koordynację zawodów szybowcowych. Dla Waldka ukłony także za pilotowanie Bociana, z którego skakali nasi spadochroniarze.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom pikniku za przybycie i wspólnie spędzony czas! Mamy nadzieję, że szybko nadarzy się okazja do ponownego spotkania. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pikniku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.