W pięknych podhalańskich okolicach Białki Tatrzańskiej i Czarnej Góry odbył się II Zlot zabytkowych szybowców. Aeroklub Warszawski reprezentowali na  nim Marek „Jogi” Norbert i Arkadiusz Sokalski oraz szybowiec K-7 z 1958 roku. To jedyny dwumiejscowy szybowiec spośród wszystkich, które pojawiły się na zlocie!

To właśnie na Czarnej Górze w roku 1923 rozegrano Pierwsze Krajowe Zawody Szybowcowe, które zapoczątkowały w naszym kraju współzawodnictwo w sporcie szybowcowym.

Zawody te były również początkiem rywalizacji w konstruowaniu szybowców. W organizacji konkursu szybowcowego wykorzystano wszystko czym dysponowano; entuzjazm pilotów i działaczy, chęć konstruowania szybowców i samego latania.

Członkowie i sympatycy Aeroklubu Nowy Targ, chcąc upamiętnić to ważne wydarzenie z historii polskiego lotnictwa postanowili zorganizować zlot zabytkowych szybowców połączony z zawodami, które odbyły się dokładnie w tym samym miejscu, czyli na Czarnej Górze obecnie znanej jako Litwinka. W czasie zlotu zaprezentowano szybowce pochodzące sprzed 1960 roku.