11 października br. (piątek) odbędzie się jubileuszowa 10 Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna popularyzująca sektor lotniczy i kosmiczny w Polsce. Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.

Z roku na rok impreza nabiera rozmachu i jest coraz atrakcyjniejsza. Każdego roku rośnie liczba odwiedzających oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, dziewiątej edycji, Instytut odwiedziło ponad 43 000 osób! Podczas tej wyjątkowej lotniczej nocy można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców i studentów.

Motywem przewodnim tegorocznej imprezy będą tajemnice kosmosu. Gościem specjalnym imprezy będzie Artur Chmielewski – polski inżynier, menedżer misji kosmicznych,  pracujący w kalifornijskim ośrodku Jet Propulsion Laboratory – NASA, który podzieli się szczegółami swojej pracy w ramach słynnego projektu Rosetta oraz przy misjach Galileo, Ulysses i Cassini-Huygens, a także obecnych misjach organizowanych przez amerykańską agencję kosmiczną.

Aeroklub Warszawski już od lat jest partnerem tego wydarzenia. Rokrocznie mamy w Instytucie swoje stoisko, prezentujemy naszą lotniczą działalność, mówimy o pasji  do latania i chcemy zarażać nią innych, opowiadamy o tym, jak to jest być pilotem i jak można nim zostać, pokazujemy nasze samoloty i szybowce, balonowy kosz oraz modele samolotów zawodników naszej sekcji modelarskiej. Opowiadamy również o tym, jak dotykamy chmur podczas skoków spadochronowych i zachęcamy innych do odważenie się i spróbowania tego samego.

Również i w tym roku Aeroklub Warszawski zagości w Instytucie Lotnictwa. Tradycyjnie już pokażemy nasze szybowce i samoloty, będzie kosz balonowy oraz modele samolotów. W planach mamy też inne atrakcje i niespodzianki.

Zapraszamy wszystkich fanów i sympatyków lotnictwa, to wyjątkowa okazja, by w ciągu tych kilku wieczornych godzin zobaczyć w jednym miejscu taką moc lotniczych atrakcji, mieć okazję do wielu pasjonujących spotkań, rozmów, pokazów, zobaczyć z bliska różnorodne statki powietrzne, posłuchać wykładów czy bezpośrednio spotkać się z mistrzami lotniczych sportów.  Zapraszamy!

Informacja prasowa: 10_Noc_w_Instytucie_Lotnictwa_informacja_prasowa_19092019

Program 10. Nocy w Instytucie Lotnictwa: http://nocwinstytucielotnictwa.pl/atrakcje/