Wielki Piknik Małego Lotnictwa

Od 26 maja aż do końca czerwca w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT trwa Wielki Piknik Małego Lotnictwa.

Na Piknik składa się szereg wydarzeń, wśród których największymi atrakcjami będą dwie wystawy: „Warszawskie Modelarnie Lotnicze” (26.05.-23.06.2014) oraz „Okęcie – stolicą polskiego lotnictwa” (26.05.-30.06.2014). Na pierwszej z nich zaprezentują się modelarnie lotnicze z Warszawy i okolic. Zwiedzający zobaczą modele latające (w tym RWD-10 o rozpiętości skrzydeł aż 3,5 metra), redukcyjne, ultralekkie, szybowce, latawce, dioramy i wiele innych skonstruowanych zarówno przez młodzież jak i doświadczonych modelarzy. Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego „Pancelot” i Klub Modelarstwa Plastykowego „Śmigiełko” przedstawia cały ciąg technologiczny budowy modelu redukcyjnego: od zestawu w pudełku aż do gotowej makiety. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 100 modeli.

Wystawa poświęcona Okęciu przedstawia historię i współczesność instytucji związanych z lotnictwem, a mieszczących się w dzielnicy Włochy, jak również biogramy lotniczych patronów ulic tej dzielnicy.

Dzień Dziecka (1.06) to z kolei czas Zawodów Małych Śmigłowców Zdalnie Sterowanych. Wszyscy chętni z własnymi śmigłowcami będą mogli wystartować w serii zawodów o puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy. Organizatorzy zapraszają warszawskich modelarzy na Otwarte Forum Warszawskich Modelarzy, które odbędzie się 9.06.2014 o godzinie 18.00 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT.

Dokładny program i informacje o Małym Pikniku Wielkiego Lotnictwa dostępne są na stronie internetowej www.mtip.pl

Organizatorzy:

Patronat naukowy:

Sponsor nagród:

Wielki Piknik Małego Lotnictwa Wielki Piknik Małego Lotnictwa Wielki Piknik Małego Lotnictwa Wielki Piknik Małego Lotnictwa Wielki Piknik Małego Lotnictwa

Wielki Piknik Małego Lotnictwa plakat