Zapraszamy na Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych
pn. Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.

Mistrzostwa odbędą się 31 maja 2015 r. (niedziela) w godz: 14:30-20:00  na lotnisku Chrcynno k. Nasielska.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów młodszych, opublikowanym w „Systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w modelarstwie lotniczym i kosmicznym” – strony 14-16 oraz 23-34.

Poniżej link do w/w systemu: http://komisjamodelarskaap.pl/wp-content/uploads/2013/12/System-wsp%C3%B3%C5%82zawodnictwa-dzieci-i-m%C5%82odzie%C5%BCy-w-modelarstwie-13022012-1.pdf

Konkurencje:

F1A/2 – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”

F1H – modele szybowców swobodnie latających,

F1G – modele latające z napędem gumowym,

F1K – modele z napędem silnikowym, na gaz CO2

F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych,

S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą

Uczestnicy:
Dziewczęta i chłopcy do lat 16, tzn. urodzeni w roku 1999 lub później.

Licencje sportowe FAI – nie są wymagane.

Apelujemy do Rodziców o zorganizowanie wyjazdu z dzieckiem – własnym samochodem, gdyż nie dysponujemy środkiem transportowym.

Prosimy o potwierdzenie (telefonicznie u instruktora), czy planują Państwo udział dziecka w zawodach.

Miejsce zawodów i zbiórka uczestników:

Lotnisko CHRCYNNO k. Nasielska

zbiórka na lotnisku o godz. 14:30 (na mapce).

Sugerowana trasa dojazdu: z trasy S8 na ul. Modlińską, dalej do Jabłonnej, Legionowa, Michałowa-Reginów i dalej drogą Nr 632, przez zaporę wodną w miejscowości Dębe, do lotniska Chrcynno k. Nasielska. Należy wjechać na teren lotniska (wyłącznie bramą wjazdową) i jechać drogą wewnętrzną prosto, aż do początku starego, betonowego pasa startowego – do pktu B na poniższej mapce. Decyzja w sprawie rozłożenia startu będzie podjęta w zależności od kierunku wiatru i w uzgodnieniu z kierownictwem lotniska.

Współorganizatorzy:

• Ośrodek Kultury w Wieliszewie – Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA”
  • Bemowskie Centrum Kultury – Aeromodelklub Artbem
  • Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce – Modelarnia Lotnicza

Przewidywane zakończenie mistrzostw20:00

Młody Modelarzu!

Nie zapomnij swojej „Jaskółki” i dobrej kondycji fizycznej. Pamiętaj o zabraniu legitymacji szkolnej oraz niezbędnego wyposażenia (czapeczka, okulary p/słoneczne, picie i suchy prowiant). Weź coś na natrętne i dokuczliwe meszki i komary!

Zostań Mistrzem!