13. Dni Małego Lotnictwa

UWAGA!

Dni Małego Lotnictwa – tylko w sobotę 5.09.br.

Z powodu braku chętnych zawodników w konkurencji latających makiet samolotów (klasa F4B/P) zawody „Dni Małego Lotnictwa” rozegrane zostaną TYLKO w sobotę 5 września br.

Za tę zmianę bardzo przepraszamy i zapraszamy do oglądania dwóch pozostałych konkurencji, tzn. modeli do walki powietrznej AIRCOMBAT oraz modeli akrobacyjnych na uwięzi (klasa F2B).

Akrobaty

Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Aeroklub Warszawski i Centrum Usług Logistycznych „Lotnisko Warszawa-Babice”, zapraszają modelarzy i miłośników lotnictwa na trzynastą edycję
Dni Małego Lotnictwa

Termin: 5.09.2015 br.
Miejsce: lotnisko Bemowo (dojazd na start – ulicą Księżycową, od strony Chomiczówki).
Chcąc zaprezentować mieszkańcom stolicy większą liczbę konkurencji modelarskich (tym samym modeli i ich wykonawców), organizatorzy przeprowadzą trzy oddzielne imprezy ogólnopolskie, zaliczane do Pucharu Polski.

Będą to:
– Zawody Modeli Akrobacyjnych na Uwięzi (w kon. F2B),
– Zawody Modeli do walki powietrznej Aircombat (w kon. ESA WWI i WWII)

Atrakcje dodatkowe:

• pokazy modeli latających innych klas (m. in. latających makiet samolotów, modeli akrobacyjnych, modeli szybowców i śmigłowców RC oraz modeli ESA Aircombat).
  • mini park technologiczny – interesująca ekspozycja modeli udźwigowych, którymi studenci
    Koła Naukowego SAE AeroDesign z Politechniki Warszawskiej startują w międzynarodowych
    zawodach – w USA.
  • Gekon Glide Club i Polskie Stowarzyszenie Paralotniowe – pokazy dynamiczne
    motoparalotniarzy i ekspozycja sprzętu moto-paralotniowego,
  • fabryka latawczyka – warsztaty budowy latawców dla dzieci i zabawy z wiatrem,
  • Smyki na Start – warsztaty dla dzieci (budowa modeli latających polskiego szybowca „PW-5 „Smyk”), które poprowadzi Fundacja „Smyki na Start”.

Program zawodów

Informacja szczegółowa na temat zawodów

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie organizatora:
www.artbem.pl/aeromodelklub
Kontakt: