Jubileuszowe 25 Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej.

Aeroklub Warszawski ma zaszczyt zaprosić na 25 Ogolnopolskie Zawody Szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej, które odbędą się na lotnisku Warszawa – Babice w dniu 26 września 2015 r. Poniżej znajdują się wszystkie niezbędne dla zawodników informacje oraz historia zawodów „O podwiązkę Peli”.

W 1996 roku na lotnisku Bemowo szefem wyszkolenia Aeroklubu Warszawskiego został Tadeusz Dunowski. Reaktywował tradycję rozgrywania corocznych Zawodów Szybowcowych na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej, bardziej znanych jako zawody „O podwiązkę Peli”. Rozgrywano je uprzednio w latach 60. i 70. i cieszyły się dużą popularnością. Mimo upływu lat tradycja nie zanikła i w zawodach startuje kilkudziesięciu zawodników. Prócz uroczystej oprawy i nagród dla zwycięzców, przygotowywane są również okolicznościowe koszulki z odpowiednim nadrukiem. Wydaje się, że oprócz czysto sportowego ich wymiaru, organizatorom udało się wskrzesić ducha zabawy i integracji braci lotniczej, co uprzyjemniają organizatorzy, serwując rozgrzewający poczęstunek.

Z książki Szybowniczka świata

PLAN ZAWODÓW:

25.09.2015 (piątek)
• 08.00 – 09.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
• 09.15 – 09.30 – odprawa przedlotowa
• 09.30 – 09.45 – otwarcie treningu
• 09.45 – 18.00 – loty treningowe

26.09.2014 (sobota)
• 06.00 – 07.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
• 07.00 – 07.15 – odprawa przedlotowa
• 07.30 – 09.00 – loty w ramach konkurencji
• 09.15 – oficjalne otwarcie zawodów
• 09.30 – 18.00 – loty w ramach konkurencji
• 18.30 – 19.00 – ceremonia wręczenia nagród i uroczyste zakończenie zawodów

27.09.2014 (niedziela)– dzień rezerwowy
Gości uprzejmie informujemy, że nie ma konieczności uczestniczenia w czynnościach przygotowawczych do zawodów. Loty do konkurencji rozpoczną w sobotę od 7.30 członkowie Aeroklubu Warszawskiego, aby udało się zakończyć wszystkie loty do konkurencji przed zachodem słońca. Gości zapraszamy na oficjalne rozpoczęcie zawodów.

Plan dnia może ulec zmianie. Informacje o zmianach będą podawane na odprawach.

Warunki uczestnictwa: w zawodach uczestniczyć mogą wszyscy piloci szybowcowi, oraz uczniowie piloci, którzy ukończyli conajmniej szkolenie podstawowe za wyciągarką. Wszystkie loty będą wykonywane z bezpiecznikiem.

Konkurencja będzie rozgrywana w trzech kategoriach:

• Ogólna
  • Kobiet
  • Instruktorów

Nagrody: nagradzane będą pierwsze trzy osoby z każdej kategorii, oraz 25 osoba w klasyfikacji ogólnej.

Loty odbywać się będą na szybowcach typu Bocian.  Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół oraz sympatyków lotnictwa. Zabierzcie żony, mężów, dzieci, znajomych i spędźcie niezapomniany dzień na lotnisku 🙂

photo-38

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: