Modelarnia Gocław już otwarta!

Po latach przerwy znów zaczną tętnić życiem dawne pomieszczenia modelarni w hangarze Aeroklubu Warszawskiego na Gocławiu. Fundacja Smyki na Start we współpracy z Aeroklubem 12 grudnia 2015 r. oficjalnie otworzyły Modelarnię Gocław, w której szkolić się będą młodzi modelarze. Wydarzenie to uświetnili swoją obecnością specjalni goście – płk pil. Kazimierz Pogorzelski – Prezes Stowarzyszenia Lotników Polskich, Jerzy Madler – Prezes Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa i Jan Kujawa – Dyrektor w Aeroklubie Warszawskim. Podczas krótkich wystąpień przybliżyli oni historię tego miejsca.

Uczestnikom przybyłym na otwarcie „Modelarni Gocław” zaprezentowane zostało jej nowe logo. Odsłonięcia banneru z logotypem dokonali: Eliza Domagała, reprezentująca Fundację „Smyki na Start”, Marcin Szaliłow, Członek Zarządu Aeroklubu Warszawskiego, oraz Krzysztof Drabarek z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Po części oficjalnej przyszła kolej na najważniejszy punkt tego wydarzenia – warsztaty! Każdy z obecnych mógł zbudować swój własny latający model szybowca PW-5 „Smyk”. Zabawa ta sprawiła mnóstwo radości i dzieciom, i dorosłym. Zakończeniem uroczystości było wspólne „oblatywanie” wykonanych własnoręcznie modeli – wszyscy bawili się przy tym doskonale.
Fundacja Smyki na Start stawia sobie za cel przywrócić Modelarni lotniczy charakter tego miejsca, które będzie zachęcało młodych ludzi do modelarstwa i rozbudzało pasję do latania. Do realizacji tych planów konieczne jest wyposażenie Modelarni w niezbędny sprzęt, narzędzia i maszyny. Dlatego też Fundacja zaprasza do współpracy wszystkich, którzy podzielają modelarską i lotniczą pasję i chcieliby pomóc rozwijać to miejsce. Każda pomoc jest mile widziana – może to być przekazanie darów rzeczowych, ale też osobiste zaangażowanie i współtworzenia Modelarni Gocław jako miejsca spotkań i edukacji technicznej. Fundacja zachęca także do bezpośrednich wpłat na konto tytułem „Darowizna na cele statutowe – Modelarnia Gocław” (Nr rachunku): 59 2030 0045 1110 0000 0261 8140

We wszelkich sprawach dotyczących Modelarni można kontaktować się z panią Elizą Domagałą z Fundacji Smyki na Start – tel.: 600 776 814, e-mail: eliza.domagala@smykinastart.pl

 Modelarnia_5 Modelarnia_4 Modelarnia_3 Modelarnia_2 Modelarnia_1