Jubileusz 65-lecia Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego

28 maja 1951 na warszawskim lotnisku Gocław Witold Tracz wykonał pierwszy skok jako instruktor nowo powstałej Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego. Kontynuując tradycje Sekcja Spadochronowa AW skacze nadal, już od 65 lat, obecnie na lotnisku w podwarszawskim Chrcynnie.

W ostatnią sobotę maja, dokładnie 28, nasza Sekcja Spadochronowa świętowała swoje 65. urodziny. W samą sobotę wykonano 20 wylotów i 349 skoków; w ciągu weekendu – 56 wylotów i 834 skoki, a przez cały świąteczny tydzień – 89 wylotów i 1181 skoków! Z okazji jubileuszu na chrcynnieńskim niebie pojawiły się okrągłe spadochrony, które zmieniły codzienne widoki. Jednym z urodzinowych prezentów były przekazane naszym skoczkom przez panią Romaną Skatulską, Mistrzynię i Rekordzistkę Polski i Świata w skokach w latach 50., dyplomy za jej osiągnięcia. Po zachodzie słońca wyjątkową świetlną oprawę imprezie zapewniła Sekcja Balonowa. Było też ognisko i oczywiście urodzinowy tort.

Jednym z punktów urodzinowych obchodów były zawody SPEEDSTAR i na celność lądowania „do fotela”. Oto ich wyniki :

SPEEDSTAR
1. miejsce – uzyskany czas (od opuszczenia samolotu pierwszego zawodnika do momentu zamknięcia „gwiazdy” przez ostatniego, czyli piątego zawodnika) to 15,30 sek. Skład drużyny: Katarzyna Artych „Szura”, Grzegorz Oryńczak „Guma”, Łukasz Cichosz „Remont”, Zbigniew Ochmański „Tatko”, Krzysztof Koziorzemski „Kozio”.

2. miejsce z czasem 16,00 sek.: Małgorzata Domżała „Gosza”, Maciej Naumiuk, Mariusz Kozłowski „Luzak”, Jarosław Kargul „Dziadzia”, Zenon Laszuk „Zenon”.

3. miejsce z czasem 18,00 sek.: Piotr Kozioł „Fabio” , Paweł Staliński „Wow”, Justyna Sobala, „Draka”, Marzena Zielonka „Zielonka”, Artur Łęcki.

4. miejsce z czasem 22,55 sek.: Wojciech Zbiegniewski „Wojtas”, Katarzyna Witkowska „Wicia”, Małgorzata Poniatowska „Ponia”, Tomasz Witkowski „Eskimos”, Wojciech Artych „Magister”.

Wyniki konkurencji na „celność” – Czas od momentu wylądowania, aż do odstawienia pustej butelki po napoju siedząc na fotelu:
1. 17,71 sek. Mariusz Pawłowski „Malutki”
2. 18,67 sek. Wojciech Zbiegniewski „Wojtas”
3. 19,50 sek. Michał Sieńczuk
4. 26,42 sek. Mirosław Kondej „Miras”
5. 41,15 sek. Tomasz Witkowski „Eskimos”
6. 41,28 sek. Łukasz Cichosz „Remont”
7. 54,41 sek. Artur Zieliński „Zielony”
8. 1:01:04 sek. Katarzyna Artych „Szura”

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a całej Sekcji życzymy kolejnych udanych skocznych 65 lat. I więcej:)