Aeroklub Warszawski na targach Free Time

17 i 18 czerwca br. w warszawskiej hali targowej EXPO XXI odbyła się impreza „FREE TIME. EVENT DLA POSZUKUJĄCYCH PASJI”, podczas której odbyły się prezentacje różnorodnych form aktywnego spędzania czasu, sportów ekstremalnych, oryginalnych hobby czy ciekawych form rekreacji.

Aeroklub Warszawski również uczestniczył w targach. Nasze stoisko odwiedzali sympatycy sportów lotniczych, ale także osoby zainteresowane działalnością i ofertą Aeroklubu. Wspólnie z Aeromodelklubem Artbem przygotowaliśmy dla zwiedzających wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy akrobacji modeli samolotowych, wystawę interesujących eksponatów, vouchery na loty samolotowe, szybowcowe oraz skoki spadochronowe. Można było porozmawiać z pilotami samolotowymi oraz szybowcowymi i  dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych dyscyplin lotniczych.

Atrakcje Aeroklubu Warszawskiego i Aeromodelklubu Artbem na targach FREE TIME:

1. Symulator szybowca „Pirat” – dzieło uczniów z Technikum Lotniczego nr 9 w Warszawie, którzy rozbitemu szybowcowi dali drugie życie. Symulator staje się coraz sławniejszy, widywany jest na takich imprezach, jak Air Show w Radomiu, czy Nocy w Instytucie Lotnictwa. Siedząc w symulatorze „Pirat” naprawdę można poczuć się jak w prawdziwym szybowcu.

2. Modele:
• Latająca makieta (zdalnie sterowana) samolotu polskiej konstrukcji „Junak”. Wykonawcą tego wielkiego modelu (o rozpiętości blisko 3 m) jest instruktor modelarstwa lotniczego Jarosław Kowalski (inżynier lotniczy).
• Model motoszybowca RC (zdalnie sterowanego) o rozpiętości około 1,5 m – wykonawca instr. Marcin Dąbrowski.
• Model szybowca szkolnego „Jaskółka”, jaki budują początkujący modelarze w modelarniach lotniczych podczas pierwszego roku szkolenia.
• Model akrobacyjny, latający na uwięzi, napędzany silnikiem spalinowym 2,5 cm. Modele takie budowane są przez modelarską młodzież w drugim roku szkolenia i służą do nauki akrobacji.

3. Pokaz akrobacji modeli samolotowych, w wykonaniu Piotra Kowalskiego i Igora Skawińskiego, dwóch modelarzy-pilotów z zaprzyjaźnionego z Aeroklubem Warszawskim Aeromodelklubu, członków Kadry Narodowej, uczestników dwóch Mistrzostw Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych. Obaj jako jedyni modelarze z Polski reprezentowali nasz kraj na Światowych Igrzyskach Lotniczych DUBAI-2015.

Artbem