7. Noc w Instytucie Lotnictwa

14 października 2016 r. odbyła się „7. Noc w Instytucie Lotnictwa” – największa w Polsce nocna impreza edukacyjna popularyzująca sektor lotniczy i kosmiczny oraz promującą zawody inżynierskie. Aeroklub Warszawski był jednym z wielu partnerów tego wydarzenia – prezentowaliśmy tam nasze samoloty AT3.

Tegoroczna „Noc w Instytucie Lotnictwa” okazała się nie lada sukcesem – frekwencja przekroczyła 30 tysięcy osób. W skali 6 godzin, w ciągu których trwała impreza, tak duża liczba gości jest nie lada wynikiem!

Imprez była większa i ciekawsza niż w latach ubiegłych. Do największych atrakcji należały niewątpliwie:  przylot samolotu wielozadaniowego F-16, myśliwca MiG-29 oraz samolotu transportowego CASA C295M. Pojawił się Zespół Akrobatyczny „Żelazny” wraz z samolotem, a swoją premierę miał śmigłowiec SD-150 Hero produkcji PZL Świdnik/Leonardo Helicopters. Łącznie podczas tegorocznej edycji Nocy w Instytucie Lotnictwa można było  z bliska obejrzeć prawie 30 samolotów i śmigłowców – w tym także, znany z poprzednich edycji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Fani wirtualnej rzeczywistości mogli przenieść się w inny wymiar dzięki platformie Octopus i wypróbować symulatory lotu. Można było także spotkać osobiście, porozmawiać oraz wysłuchać prelekcji pilotów sportowych, akrobacyjnych, szybowniczych oraz wojskowych – ze specjalnym udziałem reprezentanta Argentyńskich Sił Powietrznych, a także ekspertów w dziedzinie technik lotniczych.