Aeroklub Warszawski kończy 89 lat

Dziś, 19 października 2016, Aeroklub Warszawski obchodzi 89 urodziny! Poniżej kilka informacji, jak to było na samym początku… A pod poniższym linkiem więcej o historii naszego stowarzyszenia. Warto poczytać i popatrzeć:-)

ROK 1927

• 19 października – zebranie członków-założycieli Aeroklubu Akademickiego Warszawskiego. Uchwalono statut, program pracy, wybrano radę oraz zarząd aeroklubu. Prezesem został Jerzy Osiński. Utworzono dwie sekcje samolotowe: szkolną i treningową. Kierownikiem pierwszej (jak również szkoły pilotów) był Jerzy Widawski; kierownikiem drugiej – Tadeusz Karpiński. Kierownikiem sekcji warsztatowej  został Władysław Korbel.
  • 8 listopada – pierwsze zebranie rady klubu; przewodniczący: Jan Płużański.
  • 15 listopada – Wojsko przyznało Aeroklubowi 3 samoloty Caudron G-3, a LOPP subsydium na szkolenie.
  • 30 listopada – Rozstrzygnięto konkurs na znaczek klubowy (wpłynęły 23 projekty). Zarząd wybrał propozycję Jadwigi Tittenbrun (złoty samolot na tle biało-czerwonej szachownicy).
  • 1 grudnia –  AAW liczył 62 członków (48 zwyczajnych i 14 nadzwyczajnych).

Więcej na temat historii Aeroklubu Warszawskiego: https://www.aeroklub.waw.pl/o-nas/historia/