Cumulusy 2016

Ruszył ogólnopolski plebiscyt na najlepszych sportowców lotniczych – CUMULUSY 2016. W drugiej edycji konkursu wyróżnieni zostaną sportowcy, dla których niebo jest środowiskiem naturalnym. Przyznanych zostanie dziesięć statuetek Cumulusa i jedna Super Cumulusa, a dodatkowo  także nowe wyróżnienie –  Cumulus Specjalny dla Promotora Sportu Lotniczego. Air Sports Promotion, organizator plebiscytu, chce w ten sposób uhonorować instytucje i osoby, które ponadprzeciętnie angażują się we wspieranie polskiego lotnictwa sportowego.

Trwa etap zgłaszania sportowców w plebiscycie – potrwa on do 15 stycznia. Zachęcamy wszystkich członków Aeroklubu Warszawskiego, a także kibiców i fanów sportów lotniczych do zgłaszania w plebiscycie zawodników AW, w tym także członków załóg, których talent, pasję, ambicję, sportowe zacięcie, konsekwentny trening i najwyższej klasy umiejętności lotnicze warto docenić i nagrodzić. Wśród zgłoszonych dotychczas zawodników jest reprezentująca nasz Aeroklub Zofia Garwacka. Zachęcamy do zgłaszania także innych reprezentantów Aeroklubu Warszawskiego.

Przypominamy, że w pierwszej edycji plebiscytu nagrodę specjalną – Złotego Cumulusa z Diamentem otrzymał nasz aeroklubowy kolega Adam Czeladzki.

Zasady Plebiscytu zostały oparte na przejrzystym regulaminie:

  • Od 1 stycznia 2017 roku rozpoczyna się zgłaszanie zawodników do udziału w plebiscycie. Każdy może zgłosić swoich kandydatów przez internet, wypełniając prosty formularz na stronie https://cumulusy.pl/cumulusy2016/
  • Kapituła, biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowe w 2016 roku przyznaje punkty i nominuje maksymalnie 30 zawodników do kolejnego etapu głosowania.
  • W połowie stycznia rozpoczyna się sms-owe głosowanie na nominowanych. Końcowy etap to głosowanie tylko na 10 Finalistów.

Plebiscyt zakończy Gala Finałowa, podczas której nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników, a także wręczenie statuetek i nagród laureatom. Wydarzenie to odbędzie się 18 lutego 2017 roku w Airport Hotel Okęcie.