Aeroklub Warszawski z Licencją Klubu Sportowego

Aeroklub Warszawski otrzymał Licencję Klubu Sportowego na rok 2017, uprawniającą jego członków do udziału  we współzawodnictwie sportowym w następujących dyscyplinach: akrobacja lotnicza, modelarstwo lotnicze i kosmiczne, sporty: balonowy i sterowcowy, lotniowy i paralotniowy, mikrolotowy, samolotowy, a także spadochronowy i szybowcowy.

Zachęcamy członków AW, szczególnie zaś członków-zawodników do nabycia Licencji Zawodniczej. Przypominamy, że zajęcie indywidualnego miejsca od 1 do 5 w zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata FAI gwarantuje zwolnienie ze składek członkowskich w roku 2017.

Warunkiem otrzymania licencji zawodniczej jest członkostwo w Aeroklubie Warszawskim. Zgodnie z obowiązującym  statutem dotyczy to jedynie członków zwyczajnych, członków kandydatów oraz członków honorowych Aeroklubu.  Obecny Statut Aeroklubu Warszawskiego nie przewiduje kategorii członka stowarzyszonego. Osoby, które występują o licencję sportową, a  w przeszłości posiadały taki właśnie status członkowski prosimy o kontakt z sekretariatem Aeroklubu w celu przywrócenia członkostwa w naszym Klubie.

Czekamy na kolejne sukcesy i fantastyczne osiągnięcia naszych sportowców w 2017 roku.