CUMULUSY 2016 – finałowe głosowanie

Plebiscyt na najlepszych polskich sportowców lotniczych – CUMULUSY 2016 – wkroczył w decydującą fazę. Od 2 do 16 lutego trwa głosowanie finałowe. A w finałowej dziesiątce reprezentanci Aeroklubu Warszawskiego: Zosia Garwacka (nominowana wraz z Agatą Kuchtą z Aeroklubu Białostockiego) oraz zespołowo – reprezentanci Sekcji Spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego – Team CF Poland (Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago i Paweł Michalski). Gorąco zachęcamy wszystkich członków Aeroklubu Warszawskiego, a także fanów i sympatyków sportów lotniczych do głosowania właśnie na nich.

Głosować można wysyłając SMS o treści TC.PC.NR pod nr 71068, gdzie NR oznacza numer zawodnika/załogi, a koszt wysłania SMS wynosi 1,23 brutto;  głosować można codziennie, wysyłając dowolną liczbę SMS-ów. Zosia i Agata oznaczony są numerem 7, Team CF Poland to numer 23. Głosowanie potrwa do 31 stycznia i wyłoni 10 Finalistów, którzy powalczą o zwycięstwo w plebiscycie. Dla głosujących i uczestniczących w konkursach na FB do wygrania są atrakcyjne nagrody! Po więcej informacji o plebiscycie zapraszamy na stronę: https://cumulusy.pl/cumulusy2016

A poniżej przedstawiamy bliżej sylwetki i osiągnięcia naszych kandydatów do nagrody Cumulusy 2016:

Zosia Garwacka (i Agata Kuchta)

Zosia z Agatą poznały się dawno temu na kwadracie szybowcowym w Aeroklubie Warszawskim, później razem studiowały w Dęblinie. Zosia zaczynała karierę sportową w zawodach szybowcowych, była nawigatorem w zawodach samolotowych i latała indywidualnie w zawodach precyzyjnych. Zdobyła m.in III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Krośnie. W 2015 dziewczyny postanowiły stworzyć jedną załogę. Po raz pierwszy wystartowały razem na Rajdowych Mistrzostwach Polski w Katowicach i od razu zajęły 3 miejsce. Są obecnie najmłodszą załogą w Kadrze Narodowej. W 2016 roku przeszły do historii jako pierwsza w pełni kobieca załoga na Rajdowych Mistrzostwach Świata w Santa Cruz. Zajęły tam bardzo wysokie VI miejsce indywidualnie i II drużynowo w kategorii Advanced. Obecnie Zosia zajęła się lataniem w PLL LOT, zaś Agata kończy studia oraz licencję pilota zawodowego. W planach mają oczywiście dalsze starty w zawodach oraz popularyzację sportów lotniczych wśród kobiet.

Team CF Poland (Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago, Paweł Michalski)

Od trzech lat grupa sympatyków skoków Canopy Formation (budowanie formacji na czaszach) należących do TEAM WORLD (uczestników Rekordu Świata z 2007 r.). W trakcie spotkań, które odbyły się na przełomie 2015-2016 w Niemczech, Holandii, Estonii i Polsce wyłoniono grupę 40 osób zaproszonych do Euro Crew-Dogs TEAM -w tej grupie znalazło się aż 8 Polaków. W październiku 2016 r. w holenderskim Teuge udało się utworzyć formację 25 osobową. W skoku tym brało udział 5 Polaków, byli to: Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago i Paweł Michalski. 20% Rekordu Europy to Polacy. Poprzedni rekord 20 osobowy z 2008 roku został pobity. Ponadto Michał Balonis, Marcin Bąk i Paweł Michalski reprezentowali Polskę na Mundialu Spadochronowym w Chicago we wrześniu 2016, gdzie pobili swój własny Rekord Polski w ilości formacji na czas w konkurencji CF2SQ, plasując się na 11 miejscu.