Ograniczenia w funkcjonowaniu Aeroklubu w dniach 2-3 czerwca

Informujemy o zmianach w funkcjonowaniu lotniska w pierwszy czerwcowy weekend. W sobotę 3 czerwca br. na terenie Aeroklubu Warszawskiego odbędzie się piknik dla pracowników Instytutu Lotnictwa. W związku z tym, że będzie to impreza zamknięta, oraz biorąc pod uwagę konieczność zapewnienia jej uczestnikom wszelkich środków bezpieczeństwa, w funkcjonowaniu lotniska i organizacji lotów w Aeroklubie w dniach 2-3 czerwca br. nastąpią zmiany.

Teren lotniska wynajęty jest już od piątku, 2 czerwca, od godziny 14:00. W tym dniu korzystanie z dystrybutorów paliwa i lotów będzie możliwe do godziny 13:00.

W sobotę, 3 czerwca, teren Aeroklubu będzie całkowicie zamknięty. Wszystkich chętnych do latania tego dnia prosimy o wcześniejsze przygotowanie i wystawienie samolotów przy małym hangarku. Prosimy o przygotowanie zlecenia na lot, zabezpieczenie PDT i kluczyków – briefing tego dnia będzie nieczynny.

Informujemy również, że nie będzie możliwe tankowanie samolotów ze zbiornika na terenie Aeroklubu. Prosimy o tankowanie na zewnątrz lotniska i pobieranie faktur na Aeroklub za zakupione paliwo. Kompletne dokumenty do rozliczenia paliwa (zlecenie, podpisane przez Marka Tyburę, FV, WZ i kwit akcyzowy) należy złożyć na briefingu.

Zwracamy się z prośbą o zabranie prywatnych samolotów oraz przyczep z terenu lotniska oraz drogi za hangarami na cały weekend, w miarę możliwości do 28 maja. Od 29 maja pozostawione przyczepy będą przestawione i będzie do nich ograniczony dostęp. Miejsce na samoloty i przyczepy wyznaczone jest w okolicy budynku biurowego Aeroklubu – w miejscach zaznaczonych na poniższej mapce. Prosimy o niezastawienie wyjazdu z małego hangaru, gdzie będą odbywały się loty.

Mamy nadzieję, że pomocne będą mapki, na których oznaczyliśmy zarówno teren pikniku (niedostępny w tym czasie dla członków), jak i miejsca na tymczasowe ustawienie przyczep: Mapka do ogloszenia-1

Loty szybowcowe w piątek 2 czerwca będą odbywały się tylko do godziny 13:00, natomiast w sobotę, 3 czerwca, nie będzie możliwości latania szybowcowego.

W niedzielę, 4 czerwca, Aeroklub będzie funkcjonował jak zwykle, ekipa mechaników będzie pracowała już od godziny 7:00.

Liczymy na wyrozumiałość za powstałe utrudnienia.