Dni Małego Lotnictwa

2 września 2017 r.  na lotnisku Bemowo odbyła się czternasta edycja Dni Małego Lotnictwa. Niestety z powodu pogody nie udało się rozegrać kolejnej „Bitwy o Bemowo”, tzn. Zawody Pucharu Polski modeli ESA Aircombat. Intensywna i dokuczliwa mżawka powodowała, że tuż po starcie wszystkie modele gubiły przemoczone tasiemki. Piloci Aircombatu latali więc jedynie pokazowo i wykonali kilka walk pokazowych.

Zawodnicy startujący w ramach Zawodów Pucharu Polski modeli akrobacyjnych F2B, bardzo dzielnie i ambitnie rywalizowali – latając w deszczu. Tu udało się rozegrać wszystkie zaplanowane rundy lotów. Zwycięzcą został Sylwester Kubik (Aeroklub Włocławski), drugi był Karol Janik z Aeroklubu Radomskiego, a na miejscu trzecim uplasował się Wojciech Mięsiak z Aeroklubu „Orląt” – Dęblin.
Namioty z wystawą modeli i z warsztatami modelarskimi odwiedziło sporo widzów z małymi dziećmi, które zbudowały blisko 80 modeli szybowca PW-5 „Smyk”. Wielkim zainteresowaniem widzów cieszył się pokaz sprzętu moto-paralotniowego w wykonaniu zaproszonych paralotniarzy ze Stowarzyszenia „GEKON Glide Club”: Katarzyny Martyniak, Piotra Sawki oraz Łukasza Grzejszczyka.
Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja wielkich modeli udźwigowych, przygotowana przez Studentów Międzywydziałowego Koła Naukowego SAE AeroDesign z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej. Mimo deszczu, wychowanek Aeromodelklubu – Wiktor Łaciński (członek kadry narodowej) wykonał pokaz dużym modelem akrobacyjnym RC.

Wszystkim zawodnikom, naszym najmłodszym wolontariuszom, paralotniarzom, sędziom oraz widzom, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przybycie.

Organizatorami Dni Małego Lotnictwa są: Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Aeroklub Warszawski i Centrum Usług Logistycznych „Lotnisko Warszawa-Babice”.