13 października 2017 roku w godzinach 17:00-23:00 odbyła się 8. Noc w Instytucie Lotnictwa – największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, popularyzująca sektor lotniczy i kosmiczny w Polsce.

Tegoroczna edycja zakończyła się pełnym sukcesem – frekwencja przekroczyła 37 000 osób, czyli 7 tysięcy osób więcej niż rok temu. W skali 6 godzin, w ciągu których trwa impreza, odwiedzenie Instytutu Lotnictwa przez tak dużą liczbę gości, jest nie lada wynikiem!

Tradycyjnie już Aeroklub Warszawski aktywnie uczestniczył w tym wydarzeniu. Podczas tej nocy w Instytucie Lotnictwa obecne były wszystkie nasze Sekcje, każda z nich przygotowała dla odwiedzających różnorodne atrakcje:

• Sekcja Szybowcowa zaprezentowała szybowiec PW-5 Smyk – jednomiejscowy szybowiec kompozytowy, lekki, tani i łatwy w pilotażu.
  • Sekcję Samolotową reprezentowały samoloty AT3.
  • Sekcja Spadochronowa przedstawiła swoje trzy podstawowe aktywności: szkolenie spadochronowe systemem AFF, skoki spadochronowe w tandemie oraz samodzielne skoki spadochronowe. Odwiedzający  mogli dowiedzieć się wszystkiego o spadochroniarstwie: co trzeba zrobić, żeby zostać skoczkiem, jak przygotować się do wykonania skoku, w co się ubrać i jak to jest opadać 180 km/h. Można było także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym obecnie i historycznie do skoków  spadochronowych. O swoich spadochronowych doświadczeniach opowiadali doświadczeni skoczkowie, uczestnicy rekordów polski, instruktorzy Aeroklubu Warszawskiego.

• Sekcja Modelarska zaprezentowała modele samolotów: Suchoj Su-26MX, P-38 Lichting, Cirrus SR22T.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z imprezy, pełna dokumentacja fotograficzna z 8. Nocy w Instytucie Lotnictwa będzie dostępna na stronie www.nocwinstytucielotnictwa.pl