Niezmiernie miło nam poinformować, że Aeroklub Warszawski jest partnerem najnowszej produkcji Teatru Muzycznego Roma – musicalu „PILOCI”. Nie jest to kolejna inscenizacja oparta na sprawdzonych zachodnich formatach, ale autorski spektakl Wojciecha Kępczyńskiego, dyrektora Romy. Musical inspirowany jest wydarzeniami związanymi z Bitwą o Anglię, a także rodzinną historią dyrektora.

„PILOCI” to  pełna  emocji  musicalowa  opowieść  o  miłości brutalnie  przerwanej  przez  II  wojnę  światową.  Wielkie uczucie  łączące  Jana,  młodego  polskiego  pilota  wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się  na  tle  wydarzeń  historycznych  lat  30.  i  40.  ubiegłego  wieku, przede  wszystkim  Bitwy  o  Anglię,  w  której  niezwykle  doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się 7  października,  bilety na spektakle do końca roku są już w sprzedaży.

Jako partner wydarzenia byliśmy obecni na konferencji prasowej zapowiadającej musical. Podczas konferencji pokazano fragmenty przedstawienia w pełnej inscenizacji, elementy scenografii, choreografii oraz wybrane utwory. To była też wyjątkowa okazja do poznania pełnej obsady, twórców i realizatorów oraz partnerów musicalu. Na stronie https://www.facebook.com/TeatrMuzycznyRoma/ można obejrzeć relację z konferencji.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją dotyczącą musicalu „PILOCI”: Musical_Piloci_materiały_prasowe Przede wszystkim zaś zapraszamy do teatru na to muzyczne i lotnicze wydarzenie!