W sobotę, 14 października 2017 r. na lotnisku Warszawa-Babice EPBC odbędą się XXVII Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej. Tegoroczna edycja zawodów jest organizowana w ramach obchodów 90. rocznicy powstania Aeroklubu Warszawskiego.

Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach:

• Ogólnej
  • Kobiet
  • Instruktorów

Poniżej przedstawiamy ich plan:

• 07.20–08.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
  • 08.00–08.13 – odprawa przedlotowa
  • 08.14–17.41 – loty w ramach konkurencji
  • 17.42–18.30 – hangarowanie sprzętu.

Wpisowe wynosi 70,00 PLN, płatne w dniu zawodów. Obejmuje ono jeden lot do konkurencji (start za wyciągarką), koszulkę oraz mały catering.

W zawodach uczestniczyć mogą piloci szybowcowi posiadający licencję pilota szybowcowego oraz uczniowie-piloci, którzy uzyskali III klasę szybowcową. Istnieje możliwość udziału uczniów-pilotów, którzy aktualnie szkolą się do III klasy i ukończyli zadanie I, ćw. 3.

Wszystkie loty będą się odbywały z instruktorem na szybowcu Bocian.

W zawodach nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby z każdej kategorii. Wręczenie nagród odbędzie się podczas klubowego zakończenia sezonu połączonego z obchodami 90-lecia Aeroklubu w listopadzie (dokładny termin będzie podany wkrótce).

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportów lotniczych, naszych przyjaciół oraz sympatyków!