82. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach Marka Romana, członka Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego, który zdobył mistrzostwo Polski w klasie F1C – modeli z napędem silnikowym podczas 82. Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających, które rozegrano w dniach 15-17 września 2017 na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Rywalizacja odbyła się w klasach dużych form F1A,B,C. Mistrzostwa Polski to najważniejsze zawody w ciągu sezonu. Start w nich gwarantuje rywalizację w szerokim gronie i zmierzenie się z najlepszymi zawodnikami w kraju. Rywalizacja polegała na wykonaniu pięciu lotów, o minimum zadanej długości lotu.

W klasie F1C – modeli z napędem silnikowym – od czasu, gdy czas pracy silnika skrócono do 4 sekund, wyraźnie widać, że nie jest już tak łatwo. Komplet udało się zrobić jedynie dwóm zawodnikom – właśnie Markowi Romanowi i Piotrowi Plachetce (z Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych). Po dogrywce zwyciężył nasz reprezentant (po raz czwarty z rzędu). Na miejscu trzecim uplasował się Edward Burek (Mieleckie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych, również czwarty raz z rzędu), aktualny wicemistrz świata F1C.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył najszerzej reprezentowany klub czyli MOKSiR Chrzanów, drugie miejsce zajęło Gliwickie SML, a trzecie Aeroklub Warszawski (Marek Roman). Gratulujemy!

Zdjęcia: Flee Flight Krosno, Andrzej Kiepsch