W sezonie 2017 odbyło się wiele zawodów modelarskich, tak krajowych, jak i zagranicznych, w których brali udział i zdobywali nagrody zawodnicy Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego. Prezentujemy ich krótkie podsumowanie i serdecznie gratulujemy członkom Sekcji Modelarskiej AW fantastycznych sportowych osiągnięć!

IX Międzynarodowe Zawody Modeli Latających FAI Memoriał Henryka Jerzyka – 12-14.05.2017, Michałków. Zawody zostały rozegrane w kategoriach: F4B, F4C, F4H, F4G według regulaminów FAI. W kategorii F4H trzecie miejsce zajął Paweł Makać (model Suchoj SU 26 MX), na 11 miejscu uplasował się Artur Borowski z Cirrusem SR22T.

Puchar Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających – 9-11.06.2017, Dęblin. Zawody rozegrano w trzech klasach: F4C (waga modelu do 15 kg), F4G (do 20 kg) i F4H ( tzw. półmakiety ważące 15 kg). W dwudniowym pucharze udział wzięło 18 zawodników i 21 modeli. W kasie F4H pierwsze miejsce zajął  Paweł Makać z modelem Suchoj SU-26 MX, ósme – Artur Borowski z modelem Cirrus SR22T. W klasie F4G na czwarte miejsce zdobył Tomasz Żabowski – model Bristol M1C.

VI Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów – Memoriał Marka Szufy – 30.06-2.07, Chrcynno. W klasie F4H zwycięzcą został Paweł Makać, siódme miejsce zajął Artur Borowski (Cirrus SR22T), ósme zaś Sławomi Trela z modelem Piper Cub L4. W klasie F4G drugie miejsce zajął Tomasz Żabowski (Bristol M1C),a trzecie – Dariusz Czekaj z modelem Extra 300.

Mistrzostwa Polski Modeli Makiet Modeli Redukcyjno-Latających w klasach F4C, F4G, FrH – 4-6.08.2017, Pruszcz Gdański. W klasie F4H zwyciężył Paweł Makać, w tej samej kategorii na miejscu trzecim uplasował się Sławomir Trela (model Piper L4H), zaś na miejscu szóstym Artur Borowski (model Cirrus SR22T). W klasie F4G trzecie miejsce zajął Tomasz Żabowski (model Bristol M1C).

Scandinavian Baltic Scale Masters – 18-20.08.2-2017, Królewski Aeroklub Szwecji w Helsingborgu. W zawodach dla modelarzy z krajów skandynawskich i nadbałtyckich Paweł Makać zajął piąte miejsce w klasie F4H i wykazał się najlepszymi lotami. Sukcesom Polaków  w Szwecji poświęcono artykuł we wrześniowym wydaniu czasopisma „Modelarz”.

Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego – 26-27.08.2017, Częstochowa-Rudniki. Nasi modelarze zdobyli w klasie F4H kolejno: Paweł Makać – drugie miejsce, Sławomir Trela – czwarte miejsce, Artur Borowski – piąte miejsce.

Ogólnopolskie zawody do Pucharu Polski latających modeli redukcyjnych samolotów klasy F4C, F4G, F4H I Edycja Memoriału Leszka Podgórskiego – 8-10.09.2017, Aeroklub Pomorski w Toruniu. W klasie F4H drugie miejsce zajął Paweł Makać , miejsce piąte przypadło Sławomirowi Treli, a na szóstym uplasował się Artur. Z kolei w klasie F4G drugie miejsce zdobył Tomasz Żabowski.

Do powyższych sukcesów Pawła Makacia należy dodać jeszcze  zdobył także Puchar Polski w klasie F4H za sezon 2017 (widać go na jednym ze zdjęć) . Gratulujemy!

Zdjęcia: Artur Borowski, Marek Zakrzewski