Książka „90 lat Aeroklubu Warszawskiego”

Z wielką radością i dumą informujemy, że z okazji jubileuszu 90. rocznicy powstania naszego stowarzyszenia wydaliśmy wyjątkową książkę – „90 lat Aeroklubu Warszawskiego”. Ta ponad 300-stronicowa, bogato ilustrowana publikacja jest fascynującą opowieścią o pionierskich czasach warszawskiej awiacji, o 90 latach historii pierwszego ogólnodostępnego aeroklubu w Polsce, a także o ludziach tę historię tworzących. Autor książki przywołuje w niej postaci inżynierów, konstruktorów i zawodników – pasjonatów lotnictwa, legendy sportów lotniczych wszystkich podniebnych dyscyplin, wśród nich takie sławy jak: Stanisław Wigura i Franciszek Żwirko, Antoni Kocjan, Jerzy Drzewiecki czy Jerzy Wędrychowski.

Przewodnim motywem książki są sukcesy sportowe jako wydarzenia najbardziej spektakularne dla Aeroklubu, ale są też w niej omówione zagadnienia dotyczące szkoleń, spraw organizacyjnych, czy statków powietrznych, czyli aeroklubowej codzienności. Książka podzielona jest na rozdziały prezentujące poszczególne sekcje,  z zachowaniem porządku chronologicznego w ramach każdego z nich. Zaprezentowano w niej także wybrane sylwetki statków powietrznych Aeroklubu Warszawskiego i biogramy Członków Honorowych AW.

Serdecznie zachęcamy wszystkich  do lektury książki „90 lat Aeroklubu Warszawskiego”. Mamy   nadzieję,   że   nasza   publikacja   dostarczy   czytelnikom   wielu wrażeń i wzruszeń. Nawet jeśli nie udało nam się zawrzeć w niej wszystkich   wydarzeń   a   także   osiągnięć   członków   Aeroklubu, niewątpliwie   jest   to   fascynujące   świadectwo   historii   naszego stowarzyszenia i hołd dla tych, którzy ją tworzyli i tworzą.

Książka dostępna jest w sklepie internetowym Aeroklubu Warszawskiego, jej cena wynosi 70 zł. Bezpośredni link: Książka 90 lat Aeroklubu Warszawskiego