Instruktorzy

Marek Tybura

MAREK TYBURA

Szef Szkolenia, HT W ośrodku szkolenia AW. Szef instruktorów. Kierownik Operacji Lotniczych w AOC oraz AWC.
Instruktor Pilot Szybowcowy  z nalotem 1600 godzin na 30 typach szybowców.
Instruktor Pilot Samolotowy z nalotem 7500 godzin na 40 typach samolotów.
Pilot Balonowy.
Dodatkowe uprawnienia:
IR, ME, Zrzut Skoczków, Holowanie Szybowców, Holowanie Banerów, Motoszybowce.
Od 2005 roku do chwili obecnej pełni obowiązki Instruktora Egzaminatora Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej ULC.
Organizator Rajdów Samolotowych i Obozów Szybowcowych.

Ewa Sachajko

EWA SACHAJKO

Szef Szkolenia Praktycznego CFI w ATO AW – z-ca naszego HT(ale rzadko :)), Kierownik Szkolenia w AOC oraz AWC. Instruktor samolotowy i szybowcowy. Pokazuje naszym pasażerom Warszawę z góry. Lata na samolotach: ZLIN 526, WILGA, JAK 12A/M, GAWRON, AT-3, ZLIN 42M,CESSNA 150/152/172/182, PIPER CUB, PIPER MIRAGE, MORANE 892/235 oraz na szybowcach: Bocian, Puchacz, Puchatek, Junior, Cobra, Krokus, Bravo, Salamandra, PW-5, Bakcyl, Gapa, Jantar Std/2/3/2B. Posiada świadectwo kwalifikacji na samoloty ultralekkie. Posiada uprawnienia szybowcowe: ATTO, WL, start grawitacyjny, start z lin gumowych, wyrzucanie skoczków z szybowca. Zdobyła złotą odznakę szybowcową z 2 diamentami. Uprawnienia samolotowe: holowanie szybowców i banerów, wyrzucanie skoczków, akrobacja podstawowa, HPA oraz IR. Nalot ogólny ok.3 000 godzin.

Fot. Marcin Derlatka

Arkadiusz Grębosz

ARKADIUSZ GRĘBOSZ
Nasz kierownik zarządzający Obsługą Techniczną oraz Ciągłą Zdatnością do Lotu.  Instruktor samolotowy. Lata samolotami typu C150, C152, C172, Piper Cub , PZL-110 Koliber , PA-34, AT-3. Charakteryzuje go ogromna siła płynąca ze spokoju.

Ewelina Truszkowska

EWELINA TRUSZKOWSKA
Jest z nami od 2000 roku i bardzo nas to cieszy bo to czysta energia. Zaczęła od skoków ze spadochronem teraz sama zrzuca skoczków spadochronowych.  W powietrzu spędziła 500 godzin w tym 35 w szybowcu. Potrafi zapanować nad samolotami typu C150, C152, C172, Piper Cub , PZL-110 Koliber , PA-34, AT-3. Pracowała przez 8 lat w dziale wyważania samolotów na Okęciu (ATR, Boeing, Embraer , Airbus). Jest pilotem zawodowym. Obecnie pracuje w naszym dziale technicznym jako Specjalista Zarządzania ciągłą Zdatnością do Lotu i zastępca Szefa Technicznego, jak sama mówi – „walczę , żeby samoloty były sprawne i zdatne do lotu”

Kapitan Janusz Więckowski

KAPITAN JANUSZ WIĘCKOWSKI

Pracował w PLL LOT przez 33 lata. Latał na typach: An24, Ił18, Tupolew 154, ostatnie 19 lat pracy w PLL LOT jako kapitan na B767. Na dzień dzisiejszy jego nalot ogólny to imponujące 20’100h, w tym w nocy 9’500h. Zanim zaczął pracę w PLL LOT był przez 3 lata instruktorem skoków spadochronowych na lotnisku Gocław.

Ryszard Szułakiewicz

RYSZARD SZUŁAKIEWICZ
Inżynier z wykształcenia, natomiast instruktor i pilot komunikacyjny z wyboru. Zatrudniony w Ośrodku Szkolenia AW na stanowisku instruktora pilota, wykonujący jednocześnie obowiązki instruktora szkolenia teoretycznego, a także doradcy Prezesa Zarządu Aeroklubu Warszawskiego. Poprzednio pracował 30 lat w PLL ,,LOT” na stanowisku kapitana, instruktora i Inspektora CRM w pionie szkolenia. Wylatał ogólnie na szybowcach i samolotach łącznie ponad 14000 godzin, w tym jako dowódca statku powietrznego ponad 11 300 godzin. Jako instruktor wylatał ponad 4000 godzin. Od czerwca 2000. roku do chwili obecnej pełni obowiązki instruktora egzaminatora w Komisji Egzaminacyjnej U.L.C. Wyszkolił wielu pilotów zawodowych i liniowych latających w różnych liniach lotniczych.

Mirosław Królikowski

MIROSŁAW KRÓLIKOWSKI

Instruktor pilot szybowcowy, samolotowy i balonowy oraz komunikacyjny PLL LOT. Instruktor Centrum Szybowcowego i społeczny w CSSzyb w Lesznie (1961-1963). Instr. pil. PLL LOT, latał na samolotach Li-2, Ił-14, Ił-18, Ił-62 (1963-1992). Podporucznik rez. pilot.
Członek szybowcowej kadry narodowej (1964-1986). Szybowcowy mistrz Polski (1967), wicemistrz (1976) i II wicemistrz (1982). II szybowcowy wicemistrz Węgier (1965), szybowcowy mistrz krajów socjalistycznych w Orle (1966), szybowcowy mistrz NRF (1972). Zwycięzca Całorocznych Zawodów Szybowcowych (1971). Posiada diamentową odznakę szybowcową. Mistrz Sportu w szybownictwie. Podczas wieloletniej pracy instruktorskiej wyszkolił i wychował wielu pilotów sportowych i komunikacyjnych. Wieloletni wykładowca na kursach IFR i innych. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Wylatał ponad 20’000 godzin na samolotach i szybowcach.

Sylwia Walos – Łakomska

SYLWIA WALOS – ŁAKOMSKA

W Aeroklubie od 2001 roku. Pilot zawodowy z uprawnieniami IR/ME, instruktor samolotowy oraz pilot sekcji spadochronowej. Prowadzi wykłady z przedmiotu „Człowiek możliwości i ograniczenia”. Do latania podchodzi z szacunkiem i rozwagą, a pilotowanie samolotu sprawia jej nieustającą frajdę. Zaprasza do odwiedzania AW i nauki samodzielnego pilotażu pod doświadczonym okiem Instruktorów.