Lot szybowcem

Fot. Dominika Szagdaj

Szybowce to statki powietrzne nie posiadające własnego napędu. Start odbywa się przy pomocy wyciągarki, która holuje je na wysokość od 300 do 400 metrów, lub samolotu, który holuje je na wysokość od 600 do 800 metrów, po czym szybowiec odczepia się od liny holowniczej i rozpoczyna wyszukiwanie wznoszeń termicznych. Lot zapoznawczy szybowcem gwarantuje uczestnikowi maksimum wrażeń. Bezpieczeństwo zapewnia towarzystwo doświadczonego instruktora, który może również przekazać Ci stery w powietrzu! Kiedy już znajdziesz się na wysokości kilkuset metrów nad ziemią, oddzielony od chmur jedynie cienką warstwą plexi, nie zapomnij zrobić niepowtarzalnych zdjęć, aby pochwalić się znajomym!

Fot. Marek Szumski

Zapraszamy do zakupu voucherów na lot zapoznawczy szybowcem. Loty zapoznawcze odbywają się w soboty i w niedziele. Voucher uprawnia do lotu zapoznawczego szybowcem ze startem za samolotem lub wyciągarką, którego celem jest zrobienie zdjęć fotograficznych.

Warunki:
Minimalny wiek uczestnika to 16 lat (za zgodą rodziców / opiekunów prawnych podpisaną na miejscu przed lotem). Minimalny wzrost: 120 cm. Maksymalny wzrost: 200 cm. Maksymalna waga: 110 kg. Choroby serca, padaczka i inne poważne dolegliwości uniemożliwiają skorzystanie z prezentu. Jeśli masz wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, skonsultuj się ze swoim lekarzem przed odbyciem lotu.

Opady oraz duży wiatr mogą uniemożliwić odbycie atrakcji. W takiej sytuacji rezerwujemy inny dogodny dla Państwa termin. Loty szybowcem realizowane są w okresie od kwietnia do października.

Uczestnik może się pojawić z osobami towarzyszącymi, które będą obserwowały lot.

Chcesz kupić voucher? Masz jakieś pytania? Zadzwoń pod numer: 22 834 93 35 lub wejdź na sklep.aeroklub.waw.pl