MODELARNIE

W zakładce Modelarnie znajdziecie listę warszawskich modelarni na stałe współpracujących z Aeroklubem Warszawskim.

POLSCY MODELARZE MISTRZAMI ŚWIATA W MODELACH SWOBODNIE LATAJĄCYCH F1ABC

W dniach 14-24 października W Kalifornii, na lotnisku Lost Hills, rozegrały się Mistrzostwa Świata Modeli Swobodnie Latających F1A, F1B i F1C. Polska reprezentacja wróciła z tych prestiżowych zawodów z Pucharem Mistrza Świata, osiągając najwyższą notę w ogólnej punktacji ze wszystkich trzech kategorii. To fantastyczne osiągnięcie – na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Polska musiała czekać aż 28 lat.

W polskiej reprezentacji w Kalifornii był także utytułowany zawodnik Sekcji Modelarskiej naszego Aeroklubu – startującego w klasie F1C (modele z napędem silnikowym) Marek Roman, który wraz z Markiem Gąsiorowskim i Edwardem Burkiem wywalczył srebro, ustępując jedynie reprezentacji Litwy, a wyprzedzając silną konkurencję Rosji, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

Również drużynowo Polacy – Adam Krawiec, Tomasz Lipski i Stanisław Skibicki – zdobyli brąz w kategorii F1B (modele z napędem gumowym). Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Izraela, na drugim reprezentacja Rosji.

W kategorii F1A (modele szybowców) zwyciężyła silna reprezentacja Rosji. Wicemistrzami świata zostali Holendrzy, a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Białorusi. W tej kategorii Polacy Błażej Stachowski, Piotr Wielosz-Hałasa oraz Henryk Krupa zajęli miejsce 11.

Wielkie gratulacje dla Marka Romana i całej polskiej ekipy. Polskie modelarstwo w ścisłej czołówce świata – to wielka radość, duma i fantastyczne zakończenie modelarskiego sezonu 2019.

(fot. Norbert Suwała, Grzegorz Boryczko)

MŁODZI MODELARZE-LOTNICY NA START

2 czerwca br. zapraszamy do Chrcynna k.Nasielska na doroczną imprezę Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start. To zawody podsumowujące całoroczne szkolenie podstawowe w klubach modelarskich. Impreza ma już 50-letnią tradycję w Polsce. Jest rozgrywana między innymi w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających F1A/2, znanych powszechnie jako „JASKÓŁKA”.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów w następujących kategoriach:

F1A/2 – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”

F1H – modele szybowców swobodnie latających

F1G – modele latające z napędem gumowym

F1K – modele z napędem silnikowym, na gaz CO2

F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych

S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Organizatorem Mistrzostw jest Sekcja Modelarska Aeroklubu Warszawskiego, a współorganizatorami: Bemowskie Centrum Kultury – Aeromodelklub, Ośrodek Kultury w Wieliszewie – Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” oraz Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce – Modelarnia Lotnicza.

Szczegółowe informacje -> 20190510_Informacja o zawodach MMLnS

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH MODELARZY – PUCHAR POLSKI (KLASA F1N)

31 marca zawodami w Grodkowie zakończyła się zimowa runda startów o Puchar Polski  2019 w kategorii F1N. Cieszy nas bardzo, że zawodnicy naszego Aeroklubu, reprezentujący różne kategorie wiekowe, osiągają tak dobre wyniki, zajmując miejsca w ścisłej czołówce stawki.

W klasyfikacji po zimowej edycji Pucharu w kategorii Młodzików prowadzi Piotr Stasiulewicz, który zwyciężał dwukrotnie (w Bochni i Zielonce), dwa razy zajmował drugie miejsca i raz był trzeci. W kategorii Juniorów Młodszych – na II miejscu plasuje się Tomasz Budzik, dla którego jest to pierwszy sezon startów w tej kategorii wiekowej. Również II miejsce, ale w kategorii Juniorów, należy do Stanisława Paciejewskiego, natomiast w kategorii Seniorów na miejscu II uplasował się Bartosz Nyk. Warto dodać, że Bartosz jest jednym z dwóch zawodników, którzy we wszystkich ośmiu tegorocznych zawodach pucharowych zajmował wyłącznie pierwsze i drugie miejsca.

Podczas zawodów w Bochni oprócz klasyfikacji indywidualnej klasyfikowano także drużyny. Pierwsze miejsce i okazały puchar przypadły ekipie Aeroklubu Warszawskiego. Zawodnicy UKS „Jedynka” Hrubieszów zajęli drugie miejsce, a Aeroklubu Stalowowolskiego – trzecie. Poza Mistrzostwami Polski okazja do rywalizacji drużynowej trafia się bardzo rzadko.

Już czekamy na jesienną rundę Pucharu Polski w konkurencji F1N, która rusza w listopadzie. Rozgrywki zaplanowane są w Tarnobrzegu, Krośnie i Rzeszowie. Na 17 listopada br. zaplanowano z kolei przeprowadzenie mistrzostw Polski w Suwałkach. Mocno kibicujemy wszystkim naszym zawodnikom i gratulujemy
im dotychczasowych sukcesów.

Pod poniższym linkiem znajduje się artykuł podsumowujący zmagania rundy zimowej Pucharu Polski („Modelarz” nr 4/2019). Zachęcamy do lektury.

Puchar Polski 2019 F1N – runda zimowa

F1N PUCHAR POLSKI – HRUBIESZOWSKIE ZAWODY MODELARSKIE

26 stycznia br. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrano XII Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Udział w zawodach wzięli modelarze z Biłgoraja, Chełma, Chrzanowa, Grodkowa, Krzczonowa, Ruda Huta, Suwałk, Warszawy, Zamościa i Hrubieszowa w łącznej liczbie 54 zawodników, wśród nich także siedmiu reprezentantów Aeroklubu Warszawskiego.

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: młodzik, młodzik dziewczęta, junior młodszy, junior, senior i grupa Open czyli zawodnicy, którzy nie posiadają licencji sportowej, a chcą uczestniczyć w zawodach. Każdy zawodnik wykonał po trzy rzuty w trzech kolejkach. Na ocenę końcową każdego zawodnika złożyła się suma czasów trzech najlepszych lotów.

Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki, zajmując wysokie miejsca na podium: w Kategorii Młodzików na II miejscu stanął Piotr Stasiulewicz,  w Kategorii Juniorów Młodszych I miejsce zajął Tomasz Budzik,  w kategorii Juniorów na I pierwszym miejscu uplasował się Stanisław Paciejewski, w Kategorii Seniorów II miejsce zajął Bartosz Nyk, natomiast IV i VI zdobyli kolejno: Jacek Budzik i Tomasz Stasiulewicz. Serdecznie gratulujemy tych osiągnięć wszystkim naszym zawodnikom!

KALENDARZ  IMPREZ MODELARSKICH 2019

Kalendarz Imprez Modelarskich 2019

MISTRZOSTWA ŚWIATA MODELI MAKIET RC W KLASACH FAI F4H I F4C

14 lipca zakończyły się Mistrzostwa Świata modeli makiet RC w klasach FAI F4H i F4C rozgrywane w Meiringen na terenie bazy wojskowych sił powietrznych Szwajcarii. Wzięła w nich udział czołówka polskich modelarzy powołana do Kadry Narodowej. W klasie F4C wystartowali: Marek Dąbrowski modelem SNJ 5 Texan, Robert Fabjański modelem Sopwith Camel i Janusz Malarski modelem SAAB SAFARII MFI-15. W klasie F4H startowali: Radek Oleksy modelem Fokker Dr-1, Paweł Makać  (Aeroklub Warszawski) modelem SU-26MX i Janusz Malarski modelem ŁA-7. W klasie F4C, na 31 startujących zawodników z 12 krajów, polska ekipa wywalczyła kolejno 12 (M. Dąbrowski), 13 (J. Malarski) i 14 (R. Fabjański) miejsce, co pozwoliło na zajęcie 4 miejsca drużynowo – najwyższe w historii Mistrzostw Świat. W klasie F4H startowało 34 zawodników. Najlepsze miejsce z polskiej ekipy zajął Radek Oleksy – miejsce 11, następnie Janusz Malarski – miejsce 14. Paweł Makać ukończył zawody na miejscu 21. Drużynowo w klasie F4H Polska zajęła miejsce 5. Gratulujemy!

KALENDARZ IMPREZ MODELARSKICH 2018

Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi na ten rok imprezami modelarskimi, których organizatorem lub współorganizatorem jest Aeroklub Warszawski. Na zawody zapraszamy nie tylko zawodników, ale także kibiców oraz fanów i sympatyków sportów lotniczych.

Imprezy Modelarskie 2018

SEKCJA MODELARSKA – OSIĄGNIĘCIA I WYNIKI 2017

W sezonie 2017 odbyło się wiele zawodów modelarskich, tak krajowych, jak i zagranicznych, w których brali udział i zdobywali nagrody zawodnicy Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Warszawskiego. Prezentujemy ich krótkie podsumowanie i serdecznie gratulujemy członkom Sekcji Modelarskiej AW fantastycznych sportowych osiągnięć!

IX Międzynarodowe Zawody Modeli Latających FAI Memoriał Henryka Jerzyka – 12-14.05.2017, Michałków. Zawody zostały rozegrane w kategoriach: F4B, F4C, F4H, F4G według regulaminów FAI. W kategorii F4H trzecie miejsce zajął Paweł Makać (model Suchoj SU 26 MX), na 11 miejscu uplasował się Artur Borowski z Cirrusem SR22T.

Puchar Polski Modeli Samolotów Redukcyjno-Latających – 9-11.06.2017, Dęblin. Zawody rozegrano w trzech klasach: F4C (waga modelu do 15 kg), F4G (do 20 kg) i F4H ( tzw. półmakiety ważące 15 kg). W dwudniowym pucharze udział wzięło 18 zawodników i 21 modeli. W kasie F4H pierwsze miejsce zajął  Paweł Makać z modelem Suchoj SU-26 MX, ósme – Artur Borowski z modelem Cirrus SR22T. W klasie F4G na czwarte miejsce zdobył Tomasz Żabowski – model Bristol M1C.

VI Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów – Memoriał Marka Szufy – 30.06-2.07, Chrcynno. W klasie F4H zwycięzcą został Paweł Makać, siódme miejsce zajął Artur Borowski (Cirrus SR22T), ósme zaś Sławomi Trela z modelem Piper Cub L4. W klasie F4G drugie miejsce zajął Tomasz Żabowski (Bristol M1C),a trzecie – Dariusz Czekaj z modelem Extra 300.

Mistrzostwa Polski Modeli Makiet Modeli Redukcyjno-Latających w klasach F4C, F4G, FrH – 4-6.08.2017, Pruszcz Gdański. W klasie F4H zwyciężył Paweł Makać, w tej samej kategorii na miejscu trzecim uplasował się Sławomir Trela (model Piper L4H), zaś na miejscu szóstym Artur Borowski (model Cirrus SR22T). W klasie F4G trzecie miejsce zajął Tomasz Żabowski (model Bristol M1C).

Scandinavian Baltic Scale Masters – 18-20.08.2-2017, Królewski Aeroklub Szwecji w Helsingborgu. W zawodach dla modelarzy z krajów skandynawskich i nadbałtyckich Paweł Makać zajął piąte miejsce w klasie F4H i wykazał się najlepszymi lotami. Sukcesom Polaków  w Szwecji poświęcono artykuł we wrześniowym wydaniu czasopisma „Modelarz”.

Memoriał Zdzisława Szajewskiego i Jerzego Ostrowskiego – 26-27.08.2017, Częstochowa-Rudniki. Nasi modelarze zdobyli w klasie F4H kolejno: Paweł Makać – drugie miejsce, Sławomir Trela – czwarte miejsce, Artur Borowski – piąte miejsce.

Ogólnopolskie zawody do Pucharu Polski latających modeli redukcyjnych samolotów klasy F4C, F4G, F4H I Edycja Memoriału Leszka Podgórskiego – 8-10.09.2017, Aeroklub Pomorski w Toruniu. W klasie F4H drugie miejsce zajął Paweł Makać , miejsce piąte przypadło Sławomirowi Treli, a na szóstym uplasował się Artur. Z kolei w klasie F4G drugie miejsce zdobył Tomasz Żabowski.

Do powyższych sukcesów Pawła Makacia należy dodać jeszcze  zdobył także Puchar Polski w klasie F4H za sezon 2017 (widać go na jednym ze zdjęć) . Gratulujemy!

Z kolei Marek Roman zdobył mistrzostwo Polski w klasie F1C – modeli z napędem silnikowym podczas 82. Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających, które rozegrano w dniach 15-17 września 2017 na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie. Rywalizacja odbyła się w klasach dużych form F1A,B,C.

W klasie F1C – modeli z napędem silnikowym – od czasu, gdy czas pracy silnika skrócono do 4 sekund, wyraźnie widać, że nie jest już tak łatwo. Komplet udało się zrobić jedynie dwóm zawodnikom – właśnie Markowi Romanowi i Piotrowi Plachetce (z Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych). Po dogrywce zwyciężył nasz reprezentant (po raz czwarty z rzędu).

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył najszerzej reprezentowany klub czyli MOKSiR Chrzanów, drugie miejsce zajęło Gliwickie SML, a trzecie Aeroklub Warszawski (Marek Roman).

Gratulujemy!

Zdjęcia: Flee Flight Krosno, Andrzej Kiepsch, Artur Borowski, Marek Zakrzewski

KALENDARZ IMPREZ MODELARSKICH 2017

Kalendarz Imprez Modelarskich na rok 2017

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY DO PUCHARU POLSKI LATAJĄCYCH MAKIET SAMOLOTÓW – MEMORIAŁ MARKA SZUFY

W dniach 1-3 lipca br. na lotnisku w Chrcynnie k. Nasielska odbyły się Ogólnopolskie Zawody do Pucharu Polski Latających Makiet Samolotów – Memoriał Marka Szufy, organizowane przez Sekcję Modelarską Aeroklubu Warszawskiego.

Memoriał poświęcony pamięci znanego pilota i modelarza odbywa się od 2012 roku. Początkowo był to piknik dla modeli akrobacyjnych klasy Gigant F3M. W 2015 roku po raz pierwszy impreza przybrała charakter ogólnopolskich zawodów Pucharu Polski w klasach F4C, F4G i F4H. Do udziału zgłoszono wówczas 19 modeli z całej Polski.

Wyniki tegorocznych Zawodów prezentują się następująco:

W klasie F4C:

  1. Jan Tarasiuk  (RWD 9s)
  2. Marcin Lisiecki  (Piper Clipped Wing)
  3. Jan Busz  (VP-1 Volksplane)

W klasie F4G:

  1. Andrzej Wetswal  (PZL 106AR Kruk)
  2. Dariusz Czekaj  (Extra 300s)
  3. Paweł Idczak  (Fokker DR1)

W klasie F4H:

  1. Paweł Makać (Suchoj 26 MX)
  2. Jan Tarasiuk  (Revolution 2)
  3. Marcin Lisiecki  (Hawker Seafury FB 11).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców!

Marek Szufa był znanym pilotem samolotowym i szybowcowym, także komunikacyjnym oraz modelarzem. Swój kunszt w akrobacji lotniczej, potwierdzony medalami zdobytymi podczas mistrzostw Polski i świata, prezentował na licznych pokazach lotniczych. Można go było zobaczyć za sterami samolotów Christen Eagle II, Super Skybolt 300, należącego do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Jaka-18 czy ultralekkiej repliki Curtiss Jenny. Od 1979 roku był pilotem PLL LOT, od 1990 roku kapitanem B767.Po tytuł mistrza Polski Marek Szufa sięgał także jako modelarz – specjalizował się w klasach Gigant F3M i F4G. Nie tylko latał modelami, także je budował, wspierał młodych zawodników, angażował się w prace zespołów tworzących przepisy dotyczące modelarstwa. Propagował je na licznych lotniczych imprezach, prezentując własne modele, m.in. samoloty CSS-13, Spitfire i Extra 300. Marek Szufa zginął w wypadku lotniczym 18 czerwca 2011 roku podczas Płockiego Pikniku Lotniczego. Pilotowany przez niego samolot Christen Eagle II zderzył się z powierzchnią wody. Do zdarzenia doszło w trakcie wykonywania pokazu akrobacyjnego.

ZEBRANIE SEKCJI MODELARSKIEJ

Zapraszamy na kolejne zebranie Sekcji Modelarskiej. Odbędzie się ono w czwartek, 23 czerwca r. o godz. 18:00 w modelarni na Gocławiu.

MŁODZI MODELARZE-LOTNICY NA START – CHRCYNNO 2016

W niedzielę 29 maja br. odbyła się kolejna edycja tradycyjnej imprezy kierowanej do początkujących modelarzy – „Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start”. To regionalne zawody modeli swobodnie latających – w randze Mistrzostw Aeroklubu Warszawskiego. Uczestnikami byli modelarze-juniorzy młodsi (do lat 16), reprezentujący kluby modelarstwa lotniczego z terenu Warszawy i podwarszawskich miejscowości. To bardzo ważne w działalności każdego Aeroklubu wydarzenie sportowe. I wyjątkowe dla młodych zapaleńców zafascynowanych lataniem – wystarczy zapytać prawdziwych pilotów, którzy z nich nie zaczynali od modelarstwa i popularnej „Jaskółki”?

Na starcie niedzielnych zawodów stanęło 29 zawodników, którzy reprezentowali 7 klubów modelarskich. Największa frekwencja była w klasie F1A/2 (modeli typu „Jaskółka”). Tu zdobywcami medali i tytułów Mistrza Warszawy zostali: Bartek Mrożek – 1 m, Piotr Musiał – 2 m (obaj z Modelarni Wieliszew), Michał Karczmarczyk – 3 m z Modelarni OKiS Zielonka.

W konkurencji modeli szybowców klasy F1H (to taka trochę większa „Jaskółka”) medalistami zostali: Piotr Musiał – 1 m, Michał Szeliga – 2 m (z Modelarni SDK „LIRA”) oraz Sebastian Pacuła – 3 m (z Modelarni „WAŻKA”).

Szkoda, że w pozostałych konkurencjach, tzn. modeli z napędem gumowym F1G oraz modeli rakiet czasowych z taśmą hamującą – S6A, zgłosiło się odpowiednio 1 i 2 zawodników. Ambitnych modelarzy nagrodzono i miejmy nadzieję, że za rok będzie ich znacznie więcej.

Tegoroczne mistrzostwa wizytowali: Jerzy Kosiński, były wieloletni Kierownik Sekcji Modelarstwa w Aeroklubie Warszawskim oraz Jakub Husarzewski, Przewodniczący Sekcji Modelarstwa Aeroklubu Warszawskiego.
Sędzią Głównym zawodów był Marek Roman, czołowy zawodnik startujący w klasie modeli swobodnie latających F1C, wielokrotny Mistrz Polski i reprezentant na mistrzostwa świata i Europy, były drużynowy mistrz świata.
Organizatorem zawodów była Sekcja Modelarstwa Aeroklubu Warszawskiego, we współpracy z Aeromodelklubem Artbem, Modelarnią OKiS Zielonka i Sekcją Modelarską „WAŻKA” z Wieliszewa. Odpowiedzialnym za organizację, z upoważnienia Sekcji Modelarskiej AW, był Bogdan Wierzba – członek honorowy Aeroklubu Warszawskiego.

Korzystając z okazji chciałbym w imieniu uczestników i organizatorów serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli z Aeroklubu Warszawskiego, dzięki którym udało się przeprowadzić mistrzostwa. Szczególne słowa uznania należą się pani Katarzynie Artych oraz Wojciechowi Zbiegniewskiemu z Zarządu Sekcji Spadochronowej, którzy zaangażowali się osobiście i zrobili wszystko, by ta impreza się odbyła. Chcąc uatrakcyjnić zawody, ostatnie skoki w dniu naszych zawodów wykonali – lądując na starcie „Młodych Modelarzy-Lotników na Start”. Dziękujemy też Arkadiuszowi PINGWINOWI Wantole – Szefowi Sekcji i Strefy Spadochronowej w Chrcynnie.

Tekst, zdjęcia i opracowanie wyników: Bogdan WIERZBA, POL 1443 / Zdjęcia: Bogdan Wierzba, Marcin Sarzyński

ZAWODY MODELI AKROBACYJNYCH

W sobotę, 28 maja, w godzinach 10-16 na lotnisku modelarskim w Koczargach k/Babic odbędą się Ogólnopolskie Zawody Modeli Akrobacyjnych Zdalnie Sterowanych w konkurencjach F3A i F3A-Klub,  zaliczanych do Pucharu Polski. W zawodach sędziować będzie trzech sędziów Aeroklubu Polskiego: Jacek Lipski, Eugeniusz Twarkowski i Stefan Gaudyński. Kierownikiem imprezy jest Jaromir Łaciński z Sekcji Samolotowej Aeroklubu Warszawskiego. Zapraszamy fanów i sympatyków sportów lotniczych do kibicowania zawodnikom.

MŁODZI MODELARZE-LOTNICY NA START!

Aeroklub Warszawski serdecznie zaprasza na Mistrzostwa dla Juniorów Młodszych (do 16 lat) – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
Zawody odbędą się w niedzielę, 29 maja br. na lotnisku w Chrcynnie k/Nasielska.

Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start, to impreza podsumowująca całoroczne szkolenie podstawowe w klubach modelarskich. Ma ona blisko 50-letnią tradycję w Polsce. Jest rozgrywana między innymi w konkurencji modeli szybowców swobodnie latających F1A/2, znanych powszechnie jako „JASKÓŁKA”.

Mistrzostwa rozegrane będą zgodnie z regulaminem zawodów modeli latających dla juniorów w następujących kategoriach:

F1A/2 – modele szybowców swobodnie latających typu „Jaskółka”
F1H – modele szybowców swobodnie latających
F1G – modele latające z napędem gumowym
F1K – modele z napędem silnikowym, na gaz CO2
F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych
S6A – modele rakiet czasowych z taśmą hamującą.

Organizatorem Mistrzostw jest Sekcja Modelarska Aeroklubu Warszawskiego, a współorganizatorami: Bemowskie Centrum Kultury – Aeromodelklub, Ośrodek Kultury w Wieliszewie – Sekcja Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” oraz Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce – Modelarnia Lotnicza.

Więcej informacji: Informacja o zawodach_2016-3

ModelModelModelarze

ZEBRANIE SEKCJI MODELARSKIEJ

W najbliższy czwartek, 19 maja, o godz. 18:00 odbędzie się zebranie Sekcji Modelarskiej. Zapraszamy do sali wykładowej w hangarze szybowcowym Aeroklubu Warszawskiego, ul. Księżycowa 1.

ZEBRANIE SEKCJI MODELARSKIEJ

W czwartek, 17 marca 2016 r., o godz. 17:30 odbędzie się zebranie Sekcji Modelarskiej. Podsumowane na nim zostaną dotychczasowe działania Sekcji, omawiane będą także jej aktywności planowane na najbliższy czas. Na spotkanie zapraszamy do sali wykładowej w hangarze szybowcowym.

ZAWODY MODELI F1N W ZIELONCE

13 marca 2016 r. w Zielonce odbyły się Zawody Modeli Latających organizowane przez Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce pod sportowym patronatem Aeroklubu Warszawskiego. Był to jeden z turniejów Pucharu Polski.

W klasyfikacji seniorów w klasie F1N najlepszy wynik (1 miejsce) uzyskał Sławomir Truchan, który pobił rekord Polski – 49,8 m. Nagrodą Prezesa Aeroklubu Warszawskiego za to osiągnięcie był puchar i voucher na lot szybowcem za wyciągarką.

W klasyfikacji młodzików w klasie F1N najlepszy wynik (1 miejsce) uzyskał syn pana Sławomira – Hubert Truchan, który dwukrotnie rzucił 35,7 m, zdobywając w 9 lotach 50 punktów. Nagrodą Aeroklubu dla Huberta był voucher na 20-minutowy lot samolotem.

Więcej informacji: http://okis.zielonka.pl/?p=9521

KALENDARZ IMPREZ MODELARSKICH 2016

2016_Kalendarz model_AW_20160125

ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI SEKCJI MODELARSKIEJ

11 grudnia 2015 r. w Aeroklubie Warszawskim wznowił pracę Zarząd Sekcji Modelarskiej. W tym dniu odbyło się zebranie organizacyjno-wyborcze, podczas którego do Zarządu Sekcji Modelarskiej zostali wybrani :

Jakub Husarzewski – Przewodniczący
Marek Roman – Skarbnik
Dariusz Czekaj – Sekretarz

W zebraniu wzięło udział 10 członków Sekcji, z których 6 posiadało prawo wyborcze. Gościem specjalnym był Bogdan Wierzba, członek honorowy Aeroklubu, człowiek-legenda w świecie modelarskim.

Sekcja Modelarska liczy obecnie w sumie 16 członków – 10 zwyczajnych i honorowych oraz 6 wspierających. Do Sekcji Modelarskiej AW oprócz pełnoletnich modelarzy i juniorów w wieku 16 lat mogą należeć zainteresowane sportami lotniczymi dzieci i młodzież do lat 16, płacący symboliczne składki. Członkowie Sekcji reprezentują nasz Klub w krajowych i międzynarodowych zawodach modelarskich. Dzięki członkostwu w AW modelarze na uzgodnionych warunkach mogą korzystać  z lotnisk na Babicach i w Chrcynnie.

dav

REAKTYWACJA SEKCJI MODELARSKIEJ AW

W ostatni piątek, czyli 27.11.2015 r. Prezydium Zarządu AW podjęło uchwałę ws. zwołania i wyboru władz Sekcji Modelarskiej.
Zebranie zostało zaplanowane na 11.12.2015, godz. 18:00 (sala wykładowa, budynek administracyjny AW, ul. Księżycowa 1).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością Sekcji Modelarskiej w AW.

Kamery

Click here to add your own text

Click here to add your own text