Zarząd Sekcji Samolotowej:

Wacław Sieczkowski – Przewodniczący
Katarzyna Kowalska – Sekretarz
Marcin Witkowski – Skarbnik

Rally Kamenica – międzynarodowe zawody w lotach nawigacyjnych

W dniach 16-18 sierpnia 2019 roku odbędzie się czwarta już edycja Rally Kamenica 2019 – Międzynarodowych Nawigacyjnych Zawodów Samolotowych. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach wszystkich zainteresowanych. Sekcję Samolotową na zawodach będzie reprezentował Marek Tybura.

Kamenica nad Cirochou to urocze miejsce położone na wschodnim krańcu Słowacji, u stóp wygasłego wulkanu Vihorlat. Jest to prywatne lotnisko, z długim pasem trawiastym. Choć samo lotnisko jest płaskie niczym stół to otaczają je piękne pasma górskie, które bez wątpienia będą stanowiły ciekawe wyzwanie nawigacyjne.

W bezpośredniej bliskości lotniska znajduje się kilka zbiorników wodnych – Domasa, Sirava, Starina. Już sama podróż w kierunku Kamenicy poprzez Povazię, Fatrę, a następnie dolinę pomiędzy Wysokimi Tatrami i Niskimi Tatrami przez Branisko dostarczy niezapomnianych wrażeń każdemu pilotowi.

Jeśli chcecie zobaczyć nowe miejsca, przeżyć interesującą lotniczą przygodę, sięgnijcie po mapę, suwak i zaplanujcie trasę w Region górnozempliński.

Szczegółowe informacje o lotnisku oraz zawodach znajdują się na stronie www.aeroklubkamenica.lietame.sk, w dziale z kalendarzem imprez, a także tu: RALLY Kamenica 2019. Zapraszamy do udziału wszystkich pilotów, a także całe aerokluby. Niech te zawody staną się początkiem ciekawej współpracy, międzynarodowej przyjaźni, polem do wymiany doświadczeń, a przede wszystkim niesamowitym czasem okraszonym humorem i przyjazną atmosferą.

Do zobaczenia, czekamy na Was!