• Zawody Szybowcowe w Lisich Kątach 05/08/2019

  W dniach 26 lipca-4 sierpnia w Lisich Kątach odbywały się Regionalne Zawody Szybowcowe im. Szczepana Grzeszczyka. To cykliczna impreza lotnicza, na której co roku zjawiają się znani nie tylko w Polsce i za granicą zawodnicy, ale również młodzi adepci sportów lotniczych. Jak co roku konkurencje rozegrano w klasie Club A i Club B.

  W zawodach uczestniczyło sześciu zawodników naszego Aeroklubu. Krzysztof Rycerz zdobył drugie miejsce w klasie Club A, Maciej Karczmarski uplasował się na miejscu 10, Andrzej Szczerba na miejscu 12, Anna Michalak zajęła miejsce 25, Przemysław Kucharski – 31, Sławomir Żydek – 35. Gratulujemy i dziękujemy za piękne starty.

  Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

  Continue reading →
 • Sierpniowy praktyczny kurs szybowcowy 22/07/2019

  Wszystkich, którzy mają ukończony kurs teoretyczny do licencji szybowcowej SPL, zapraszamy do rozpoczęcia kursu praktycznego. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w sierpniowej grupie szkoleniowej, która rozpoczyna kurs przygotowaniem naziemnym 3 sierpnia. Pierwsze loty są zaplanowane na 12 sierpnia i planowo będą trwały do 2 września. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: https://www.aeroklub.waw.pl/szkolenia/szkolenia-szybowcowe/szkolenie-praktyczne-podstawowe/

  Continue reading →
 • 17 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A – Lisie Kąty 16/07/2019

  W dniach 31 maja – 8 czerwca br. w Lisich Kątach odbyły się 17 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A. W zawodach wzięło udział 50 zakwalifikowanych pilotów szybowcowych, a Aeroklub Warszawski reprezentowało najliczniejsze grono zawodników: Annę Michalak, Mirosława Izydorczak, Marka Sawczuka, Macieja Karczmarskiego, Michała Lewczuka, Andrzeja Szczerbę, Marka Herbredera i Krzysztofa Rycerza.

  Pogoda podczas zawodów była bardzo dobra i pozwoliła na rozegranie 5 konkurencji w ciągu 7 dni lotnych. Warunki termiczne nad Borami Tucholskimi i w okolicy pozwalały na uzyskiwanie wysokich prędkości przelotowych – 115 -120 km/h. Cumulusy układające się w szlaki stwarzały możliwości długich jednorazowych przeskoków dochodzących do 100 km. Takich warunków termicznych nie spotykamy startując z lotniska w Babicach, dlatego warto brać udział w zawodach rozgrywanych w Lisich Kątach. Zawody pozwalają podnosić swoje umiejętności, rywalizować z najlepszymi pilotami oraz korzystać z warunków termicznych występujących na innych lotniskach.

  Mistrzem Polski w tym roku został – podobnie jak rok temu – Tomasz Rubaj  z Aeroklubu Gliwickiego. Szczegółowe wyniki dostępne  na stronie: https://www.soaringspot.com/en_gb/smp2019/results/club-a/task-6-on-2019-06-06/total

  zdjęcia: Krzysztof Rycerz

  Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

  Continue reading →
 • Praktyczne szkolenia szybowcowe 13/03/2019

  Mamy już ustalone terminy praktycznych kursów szybowcowych na sezon lotniczy 2019. Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce: https://www.aeroklub.waw.pl/szkolenia/szkolenia-szybowcowe/szkolenie-praktyczne-podstawowe/

  W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt mailowy: waldemar.wingralek@aeroklub.waw.pl.

  Continue reading →
 • Spotkanie z Łukaszem Grabowskim – szybowcowym mistrzem świata 20/02/2019

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z włocławskim szybownikiem, Łukaszem Grabowskim, szybowcowym mistrzem świata. Prezentacja i rozmowa z naszym gościem będzie dotyczyła taktyki latania na szybowcach, z ukierunkowaniem na lądowanie w terenie przygodnym.

  Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 22 lutego, o godz. 17:30 w sali wykładowej Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1 (budynek administracyjny, parter).

  Continue reading →
 • Szkolenia instruktorskie 13/01/2019

  19 stycznia br. w godzinach 14:15-19:30 w siedzibie Aeroklubu Warszawskiego przy ul. Księżycowej 1 odbędzie się szkolenie okresowe dla instruktorów szybowcowych, samolotowych i balonowych (szkoleń teoretycznych i praktycznych). Więcej informacji: ryszard.szulakiewicz@aeroklub.waw.pl.

  Continue reading →
 • Gramy w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 04/01/2019

  Za niespełna za dwa tygodnie, w niedzielę 13 stycznia br. już po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego Wielkiego Finału, przebiegającego pod hasłem „Pomaganie jest dziecinne proste”, zbierane będą fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – placówek z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać diagnozy i udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

  Aeroklub Warszawski również zagra w tegorocznym finale – aktywnie uczestnicząc w imprezie i aukcji organizowanej przez Urząd Dzielnicy Bemowo oraz Automobilklub Polski. Właśnie na jego terenie – Autodromie Bemowo – pod szyldem Moto Orkiestra odbędzie się finałowa zabawa i licytacje.

  Start Moto Orkiestry zaplanowany jest na godzinę 13:00. W ciągu całego dnia odbywać się będą licytacje przedmiotów, usług, voucherów i różnego rodzaju innych atrakcji przekazanych na aukcję przez partnerów i sponsorów Moto Orkiestry. Aeroklub przekaże na ten cel m.in. vouchery:

  • na lot zapoznawczy szybowcem – z samym wiceburmistrzem Bemowa i jednocześnie instruktorem Aeroklubu Warszawskiego Maciejem Laskiem
  • na lot zapoznawczy samolotem
  • na skok spadochronowy w tandemie z nagraniem filmowym i zdjęciami.

  Na Autodromie Bemowo będziemy mieć także swoje stoisko, gdzie każdy uczestnik imprezy będzie mógł z bliska obejrzeć szybowiec, balon (jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą nam na jego postawienie), porozmawiać z przedstawicielami sekcji specjalnościowych Aeroklubu i dowiedzieć się więcej na temat sportów lotniczych.

  Celem bemowskiego Finału WOŚP jest pobicie ubiegłorocznego rekordu zebranych środków, który wyniósł ponad 205.000 zł. Zapraszamy fanów lotnictwa i sympatyków Aeroklubu Warszawskiego do wspólnego zagrania z nami w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas Moto Orkiestry na warszawskim Bemowie. To będzie wspaniały dzień, spędźcie go razem z nami!

  Continue reading →
 • Spotkanie organizacyjne – szkolenia teoretyczne 2019 27/12/2018

  Przypominamy, że już 19 stycznia 2019 r. (sobota) odbędzie się pierwsze zebranie organizacyjne dotyczące tych szkoleń do SPL I PPLA. Spotkanie będzie w budynku AW przy ul. Księżycowej 1 w następujących godzinach:

  11:00 dla kandydatów na szkolenie samolotowe

  13:00 dla kandydatów na szkolenie szybowcowe

  A poniżej przypominamy pierwsze terminy teoretycznych szkoleń samolotowych i szybowcowych w roku 2019.

  TERMINY SZKOLEŃ:

  PPLA niedzielny

  16.02-30.03.20-19

  min. 15 osób

  zebranie organizacyjne 19.01  11:00

  PPLA wieczorowy

  18.02-15.04.2019

  min. 15 osób

  zebranie organizacyjne 19.01  11:00

  SPL niedzielny

  16.02-10.03.2019

  min. 15 osób

  zebranie organizacyjne 19.01  13:00

  SPL wieczorowy

  19.02-09.03.2019

  min. 15 osób

  zebranie organizacyjne 19.01  13:00

  Przypominamy, że uruchomienie poszczególnych cykli uwarunkowane jest uzyskaniem minimalnej liczby zgłoszeń.

  Continue reading →

 • Rekrutacja na stanowisko Mechanik obsługi szybowców 27/11/2018

  Organizacja obsługowa Part145 Aeroklub Warszawski poszukuje pracownika na stanowisko Mechanik obsługi szybowców. Zachęcamy do rekrutacji bądź udostępnienia poniższego ogłoszenia potencjalnie zainteresowanym osobom.

  Wymiar czasu pracy: pełny etat
  Miejsce pracy: Warszawa EPBC
  Oczekiwania:
  • ważna licencja mechanika szybowcowego lub możliwość jej szybkiego wznowienia
  • znajomość przepisów PART-145
  • wykształcenie min. średnie techniczne
  • znajomość obsługi komputera
  • wysoki poziom wiedzy i kultury technicznej
  • rzetelność i umiejętność organizacji własnego miejsca pracy
  • otwartość i komunikatywność
  • umiejętność pracy w zespole
  Zakres obowiązków:
  • terminowa realizacja zaplanowanych czynności obsługowych
  • zapewnienie bezpieczeństwa i higieny pracy w podległym obszarze
  • realizacja obsługi sprzętu w wyznaczonym czasie, z oczekiwaną jakością i na wyznaczonym poziomie kosztów
  • wykonywanie działań korygujących wynikających z audytów jakości

  Oferujemy możliwość rozwoju oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

  Prosimy o załączenie w dokumentach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883 z póź. zm.)”.

  Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV oraz listu motywacyjnego na adresy: dsk@aeroklub.waw.pl, rafal.polkowski@aeroklub.waw.pl oraz zarzad@szybowce.waw.pl.

  Continue reading →
 • Sobotni demontaż szybowców 17/10/2018

  Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy i do kibicowania na demontaż szybowców. Korzystając z jeszcze sprzyjającej pogody, będziemy demontować szybowce w najbliższą sobotę, 20 października od godziny o 9:00.
  Mile widziana każda para rąk do pomocy 🙂

  Continue reading →