• Odwiedziny Xtreme Poland w Aeroklubie Warszawskim 27/07/2017

  Niedawno gościliśmy w Aeroklubie ekipę Xtreme Poland, która jeździ po Polsce i jej najbliższych okolicach wyszukując mniej lub bardziej ekstremalne atrakcje oraz ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. W naszym Aeroklubie wybrali się na lot szybowcem i powstał z tego poniższy materiał. Zapraszamy do oglądania i latania z nami 🙂

   

 • Seminarium instruktorskie 18/04/2017

  Aeroklub Warszawski w dniach 6-7 maja 2017 r. organizuje seminarium dla instruktorów samolotowych oraz szybowcowych. Seminarium odbędzie się na sali wykładowej Aeroklubu Warszawskiego zlokalizowanej przy ulicy Księżycowej 1. Koszt szkolenia to: 350 złotych brutto dla członków AW oraz 450 złotych brutto dla pozostałych.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: stanislaw.jaznicki@aeroklub.waw.pl

  Zgłoszenie powinno zawierać:

  • numer PESEL
  • numer telefonu

  Szczegóły dot. szkolenia zostaną wysłane do zainteresowanych mailem.

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

 • Bezpieczeństwo Lotów Szybowcowych 06/03/2017

  W środę, 15.03.2017 o godzinie 18:00, w sali wykładowej  Aeroklubu Warszawskiego odbędzie się spotkanie na temat Bezpieczeństwa Lotów Szybowcowych z panem Jackiem Bogatko, członkiem PKBWL. Szczególnie zachęcamy do obecności na tym spotkaniu naszych szybowników, ale też informujemy, że jest ono otwarte dla wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem.

 • Zmiany w Zarządzie Sekcji Szybowcowej 20/02/2017

  Informujemy, że w Zarządzie Sekcji Szybowcowej w kadencji 2015-2017 nastąpiły zmiany. Prezentujemy jego obecny skład:

  • Roman Grochulski – Przewodniczący Zarządu Sekcji
  • Maciej Karczmarski – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Sekcji
  • Paweł Kucio – Sekretarz Zarządu Sekcji
  • Marek Norbert – Skarbnik Zarządu Sekcji
  • Janusz Bęza – Członek Zarządu Sekcji

  Kontakt bezpośrednio ze wszystkimi członkami Zarządu Sekcji: zarzad@szybowce.waw.pl

 • Nabór do Mazowieckiej Szybowcowej Kadry Juniorów 01/02/2017

  Mazowiecka Szybowcowa Kadra Juniorów zaprasza w swoje szeregi najlepszych pilotów z województwa mazowieckiego. Kadrą opiekuje się Rafał Siankowski,  aktywny pilot szybowcowy i samolotowy, pełniący funkcję HT Aeroklubu Radomskiego. Wzorem lat ubiegłych po raz kolejny został ogłoszony konkurs dla chętnych do wstąpienia do Kadry. Zainteresowani zawodnicy powinni spełniać poniższe warunki:

  • wiek do 25 lat
  • nalot +/- 100 h
  • posiadanie licencji pilota szybowcowego SPL
  • spełnione warunki do Srebrnej Odznaki Szybowcowej
  • mile widziany przelot 300 km
  • deklaracja startu w SMPJ oraz innych zawodach (RZS, KZS).

  Osoby zainteresowane MSKJ mogą przesyłać zgłoszenia na adres: mskj.mazovia@gmail.com w terminie do 5.02.2017 r. Spotkanie z kandydatami odbędzie się 11.02.2017 r. w Aeroklubie Radomski na Lotnisku w Piastowie o godzinie 12.00.

 • Sekcja Szybowcowa zatrudni 25/01/2017
  Sekcja Szybowcowa zatrudni wyciągarkowego na sezon 2017. Zapewniamy odpowiednie przeszkolenie. Idealny kandydat to emerytowany mechanik samochodowy, kierowca TIR lub osoba z doświadczeniem w pracy z urządzeniami mechanicznymi.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo, na adres: zarzad@szybowce.waw.pl lub składać bezpośrednio w sekretariacie Aeroklubu, przy ul. Księżycowej 1.
 • Aeroklub Warszawski z Licencją Klubu Sportowego 20/01/2017

  Aeroklub Warszawski otrzymał Licencję Klubu Sportowego na rok 2017, uprawniającą jego członków do udziału  we współzawodnictwie sportowym w następujących dyscyplinach: akrobacja lotnicza, modelarstwo lotnicze i kosmiczne, sporty: balonowy i sterowcowy, lotniowy i paralotniowy, mikrolotowy, samolotowy, a także spadochronowy i szybowcowy.

  Zachęcamy członków AW, szczególnie zaś członków-zawodników do nabycia Licencji Zawodniczej. Przypominamy, że zajęcie indywidualnego miejsca od 1 do 5 w zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata FAI gwarantuje zwolnienie ze składek członkowskich w roku 2017.

  Warunkiem otrzymania licencji zawodniczej jest członkostwo w Aeroklubie Warszawskim. Zgodnie z obowiązującym  statutem dotyczy to jedynie członków zwyczajnych, członków kandydatów oraz członków honorowych Aeroklubu.  Obecny Statut Aeroklubu Warszawskiego nie przewiduje kategorii członka stowarzyszonego. Osoby, które występują o licencję sportową, a  w przeszłości posiadały taki właśnie status członkowski prosimy o kontakt z sekretariatem Aeroklubu w celu przywrócenia członkostwa w naszym Klubie.

   Czekamy na kolejne sukcesy i fantastyczne osiągnięcia naszych sportowców w 2017 roku.

 • Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe im. Pelagii Majewskiej 14/11/2016

  29 października 2016 r. rozegraliśmy Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej. Oto ich wyniki:

  Kategoria Ogólna

  1. Krzysztof Majewski 0,06 m
  2. Michał Kopczyński 0,11 m
  3. Przemysław Idzkiewicz 0,16 m

  Kategoria Kobiet

  1. Marta Jakubowska 0,53 m
  2. Hanna Nowak Radziejowska 5,23 m
  3. Katarzyna Wolan 10,90 m

  Kategoria Instruktorów (nagrody dla instruktorów, którzy tego dnia wykonali najwięcej lotów):

  1. Waldemar Wingralek  – 6 lotów
  2. Stanisław Jaźnicki – 6 lotów
  3. Maciej Karczmarski – 4 loty

  Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników!

 • Szkolenie teoretyczne dla kandydatów na instruktora samolotowego FI(A). 10/10/2016

  Aeroklub Warszawski planuje organizację szkolenia teoretycznego dla kandydatów na instruktora samolotowego FI(A). Koszt szkolenia to 3000 złotych dla członków Aeroklubu Warszawskiego oraz 3300 złotych dla kandydatów niebędących członkami Aeroklubu Warszawskiego.

  Kandydaci przed wysłaniem zgłoszenia są proszeni o zgłoszenie się do HT ATO AW Marka Tybury w celu sprawdzenia spełnienia wymagań potrzebnych do przystąpienia do szkolenia oraz książki pilota samolotowego.

  Zakwalifikowani kandydaci będą zobowiązani do odbycia lotu kwalifikacyjnego wymaganego przed rozpoczęciem szkolenia instruktorskiego z instr. Ryszardem Szułakiewiczem. Wykonywanie lotów kwalifikacyjnych będzie możliwe od 28 października 2016 r.

  Zgłoszenie na szkolenie powinno zawierać:

  Imię i nazwisko

  PESEL

  Telefon

  Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: stanislaw.jaznicki@aeroklub.waw.pl

  Planowane rozpoczęcie szkolenia to 1 grudnia 2016 r.

  Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, jeśli na szkolenie zgłosi się poniżej sześciu osób.

  AT3

 • Ogólnopolskie zawody szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej 06/10/2016

  29 października 2016 r. na lotnisku Aeroklubu Warszawskiego odbędą się Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej.  Regulamin zawodów zostanie omówiony na odprawie przed rozpoczęciem konkurencji. Zapraszamy do zapisywania się na zawody przez formularz na dole strony.

  Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach:

  • Ogólnej
  • Kobiet
  • Instruktorów

  Poniżej przedstawiamy plan zawodów.

  • 6.20 – 7.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
  • 07.00 – 07.13 – Odprawa przedlotowa
  • 07.13 – 17.41 – loty w ramach konkurencji
  • 17.41 – 18.30 hangarowanie sprzętu

  Zakończenie zawodów oraz rozdanie nagród nastąpi na Hangar Party.

  Koszt udziału w zawodach: 60,00 zł, płatne w dniu zawodów. W cenę wliczony jest jeden lot do konkurencji (start za wyciągarką), koszulka oraz catering.

  Warunki uczestnictwa: w zawodach uczestniczyć mogą piloci szybowcowi posiadający licencję pilota szybowcowego oraz uczniowie-piloci, którzy uzyskali III klasę szybowcową. Istnieje możliwość udziału uczniów-pilotów, którzy aktualnie szkolą się do III klasy i ukończyli zadanie I ćw. 3. Wszystkie loty będą się odbywały z instruktorem.

  Nagrody: nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby z każdej kategorii.

  Loty odbywać się będą na szybowcu Bocian i Puchacz. Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół oraz sympatyków lotnictwa. Zabierzcie żony, mężów, dzieci, znajomych i spędźcie niezapomniany dzień na lotnisku. Serdecznie zapraszamy.

  Pola oznaczone * są wymagane.

  img_5903