• Ostatnie wolne miejsca na praktyczne szkolenie szybowcowe 18/04/2018

  Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na najbliższe – majowe praktyczne szkolenie szybowcowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli już szkolenie teoretyczne i chcą zacząć praktykować. Kurs rozpoczyna się 14 maja. Spotkanie organizacyjne dla jego uczestników zaplanowane jest na 5 maja, na godz. 10:00.

  Formularz zgłoszeniowy znajduje się w poniższym linku: https://www.aeroklub.waw.pl/szkolenia/szkolenia-szybowcowe/szkolenie-praktyczne-podstawowe/

  W przypadku dodatkowych pytań bądź chęci uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt mailowy: waldemar.wingralek@aeroklub.waw.pl

  Zapraszamy!

  Continue reading →
 • Harmonogram szkoleń samolotowych i szybowcowych w 2018 roku 19/03/2018

  Zapraszamy do zapoznania się z terminami szkoleń samolotowych i szybowcowych w Aeroklubie Warszawskim w roku 2018. Szczegółowe informacje przedstawiamy w poniższym linku, a także w zakładce Szkolenia.

  SZKOLENIA TEORETYCZNE SAMOLOTOWE I SZYBOWCOWE

   

  Continue reading →
 • Aeroklub Warszawski z Licencją Klubu Sportowego 2018 10/01/2018

  Aeroklub Warszawski otrzymał Licencję Klubu Sportowego na rok 2018, uprawniającą jego członków do udziału  we współzawodnictwie sportowym w następujących dyscyplinach: akrobacja lotnicza, modelarstwo lotnicze i kosmiczne, sporty: balonowy i sterowcowy, lotniowy i paralotniowy, mikrolotowy, samolotowy, a także spadochronowy i szybowcowy.

  Zachęcamy członków Aeroklubu, szczególnie zaś członków-zawodników do nabycia Licencji Zawodniczej. Przypominamy, że zajęcie indywidualnego miejsca od 1 do 5 w zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata FAI gwarantuje zwolnienie ze składek członkowskich w roku 2018.

  Życzymy naszym sportowcom sukcesów i fantastycznych osiągnięć w 2018 roku.

  Continue reading →
 • XXVII Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej 03/10/2017

  W sobotę, 14 października 2017 r. na lotnisku Warszawa-Babice EPBC odbędą się XXVII Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej. Tegoroczna edycja zawodów jest organizowana w ramach obchodów 90. rocznicy powstania Aeroklubu Warszawskiego.

  Zawody będą rozgrywane w trzech kategoriach:

  • Ogólnej
  • Kobiet
  • Instruktorów

  Poniżej przedstawiamy ich plan:

  • 07.20–08.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
  • 08.00–08.13 – odprawa przedlotowa
  • 08.14–17.41 – loty w ramach konkurencji
  • 17.42–18.30 – hangarowanie sprzętu.

  Wpisowe wynosi 70,00 PLN, płatne w dniu zawodów. Obejmuje ono jeden lot do konkurencji (start za wyciągarką), koszulkę oraz mały catering.

  W zawodach uczestniczyć mogą piloci szybowcowi posiadający licencję pilota szybowcowego oraz uczniowie-piloci, którzy uzyskali III klasę szybowcową. Istnieje możliwość udziału uczniów-pilotów, którzy aktualnie szkolą się do III klasy i ukończyli zadanie I, ćw. 3.

  Wszystkie loty będą się odbywały z instruktorem na szybowcu Bocian.

  W zawodach nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby z każdej kategorii. Wręczenie nagród odbędzie się podczas klubowego zakończenia sezonu połączonego z obchodami 90-lecia Aeroklubu w listopadzie (dokładny termin będzie podany wkrótce).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportów lotniczych, naszych przyjaciół oraz sympatyków!

  Continue reading →
 • Szybowcowe loty profilaktyczne/metodyczne – 10 września 2017 08/09/2017

  W najbliższą niedzielę, 10 września planujemy wykonywanie lotów metodycznych na sytuacje awaryjne dla instruktorów szybowcowych latających w Aeroklubie Warszawskim. Celem takich lotów jest przygotowanie i standaryzacja operacji przed wznowieniem lotów szkolnych.

  Plan dnia:
  9:00 – odprawa w sali wykładowej w budynku administracyjnym
  10:00 – wyhangarowanie sprzętu i rozłożenie startu
  10:30-19:00 – loty metodyczne
  19:00-20:30 – debriefing i zahangarowanie sprzętu.

  Wykonywanie lotów metodycznych przez instruktorów będzie okazją dla aktywnych pilotów i uczniów-pilotów do przyjrzenia się, jak trenują, i posłuchania, jak komentują loty instruktorzy.
  Sugerujemy skorzystanie z tej możliwości szczególnie uczniom-pilotom i pilotom z małym doświadczeniem – wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godz. 10:00 przed hangar szybowcowy.

  Continue reading →
 • Odwołane – XXVII Ogólnopolskie zawody szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej 24/08/2017

  Informujemy, że planowane na 9 września 2017 br. na lotnisku Aeroklubu Warszawskiego Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na celność lądowania im. Pelagii Majewskiej zostają odwołane.

  Continue reading →

 • Odwiedziny Xtreme Poland w Aeroklubie Warszawskim 27/07/2017

  Niedawno gościliśmy w Aeroklubie ekipę Xtreme Poland, która jeździ po Polsce i jej najbliższych okolicach wyszukując mniej lub bardziej ekstremalne atrakcje oraz ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. W naszym Aeroklubie wybrali się na lot szybowcem i powstał z tego poniższy materiał. Zapraszamy do oglądania i latania z nami 🙂

   

  Continue reading →
 • Seminarium instruktorskie 18/04/2017

  Aeroklub Warszawski w dniach 6-7 maja 2017 r. organizuje seminarium dla instruktorów samolotowych oraz szybowcowych. Seminarium odbędzie się na sali wykładowej Aeroklubu Warszawskiego zlokalizowanej przy ulicy Księżycowej 1. Koszt szkolenia to: 350 złotych brutto dla członków AW oraz 450 złotych brutto dla pozostałych.

  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: stanislaw.jaznicki@aeroklub.waw.pl

  Zgłoszenie powinno zawierać:

  • numer PESEL
  • numer telefonu

  Szczegóły dot. szkolenia zostaną wysłane do zainteresowanych mailem.

  Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

  Continue reading →
 • Bezpieczeństwo Lotów Szybowcowych 06/03/2017

  W środę, 15.03.2017 o godzinie 18:00, w sali wykładowej  Aeroklubu Warszawskiego odbędzie się spotkanie na temat Bezpieczeństwa Lotów Szybowcowych z panem Jackiem Bogatko, członkiem PKBWL. Szczególnie zachęcamy do obecności na tym spotkaniu naszych szybowników, ale też informujemy, że jest ono otwarte dla wszystkich chętnych i zainteresowanych tematem.

  Continue reading →
 • Zmiany w Zarządzie Sekcji Szybowcowej 20/02/2017

  Informujemy, że w Zarządzie Sekcji Szybowcowej w kadencji 2015-2017 nastąpiły zmiany. Prezentujemy jego obecny skład:

  • Roman Grochulski – Przewodniczący Zarządu Sekcji
  • Maciej Karczmarski – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Sekcji
  • Paweł Kucio – Sekretarz Zarządu Sekcji
  • Marek Norbert – Skarbnik Zarządu Sekcji
  • Janusz Bęza – Członek Zarządu Sekcji

  Kontakt bezpośrednio ze wszystkimi członkami Zarządu Sekcji: zarzad@szybowce.waw.pl

  Continue reading →