Szkolenie praktyczne podstawowe

Po zdanych egzaminach teoretycznych możemy zacząć prawdziwą przygodę z lataniem, czyli szkolenie praktyczne. Aeroklub Warszawski organizuje około sześciu takich szkoleń w sezonie, więc można wybrać dogodny termin. Taki kurs trwa od dwóch tygodni do miesiąca i odbywa się w 3-6 osobowych grupach. Na tydzień przed rozpoczęciem lotów przeprowadzamy obowiązkowe przygotowanie naziemne połączone ze spotkaniem organizacyjnym. Szkolenie w locie odbywa się codziennie od godziny 5:00 do ok. 12:00, zależnie od potrzeb. W ciągu jednego dnia lotnego przy sprzyjającej pogodzie każdy kursant wykonuje około 4-6 lotów. Kursant podczas szkolenia podstawowego nabywa podstawowych umiejętności pilotażowych takich jak lot po prostej, zakręty, start i lądowanie. Istnieje możliwość szkolenia indywidualnego w dowolnych godzinach wybranych przez ucznia-pilota, który przychodzi na lotnisko na ok. 2-3h dziennie (dotyczy szkolenia za samolotem). Szkolenie takie może trwać krócej niż szkolenie w grupach.

W trakcie całego szkolenia uczeń – pilot wykonuje ok. 60 lotów z instruktorem startując za wyciągarką lub ok. 40 lotów za samolotem. Zakończeniem pierwszego etapu szkolenia jest wykonanie 10 lotów samodzielnych (bez instruktora na pokładzie). Szkolenie odbywa się na szybowcach typu Bocian lub Puchacz.

Terminy praktycznych kursów szybowcowych w sezonie 2018.

Przygotowanie naziemne i spotkanie organizacyjne odbywają się w sali wykładowej w hangarze szybowcowym na lotnisku Babice.

Grupa

Obowiązkowe przygotowanie naziemne i spotkanie organizacyjne

Data rozpoczęcia szkolenia praktycznego

Planowana data zakończenia szkolenia

Ilość wolnych miejsc

7 kwietnia godz. 1000        16 kwietnia        7 maja

5 maja godz. 1000        14 maja        4 czerwca

9 czerwca godz. 1000        18 czerwca        9 lipca

7 lipca godz. 1000        16 lipca        6 sierpnia

4 sierpnia godz. 1000        13 sierpnia        3 września

8 września godz. 1000        17 września        8 października

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Pola oznaczone * są wymagane.

Dodatkowe pytania proszę przesyłać na adres e-mail: waldemar.wingralek@aeroklub.waw.pl