Szkolenie praktyczne podstawowe

Po zdanych egzaminach teoretycznych możemy zacząć prawdziwą przygodę z lataniem, czyli szkolenie praktyczne. Aeroklub Warszawski organizuje kilka takich szkoleń w sezonie, więc można wybrać dogodny termin. Taki kurs trwa od dwóch tygodni do miesiąca i odbywa się w 3-6 osobowych grupach. Na tydzień przed rozpoczęciem lotów przeprowadzamy obowiązkowe przygotowanie naziemne połączone ze spotkaniem organizacyjnym. Szkolenie w locie odbywa się codziennie od godziny 5:00 do ok. 12:00, zależnie od potrzeb. W ciągu jednego dnia lotnego przy sprzyjającej pogodzie każdy uczestnik wykonuje około 4-6 lotów. Uczeń-pilot podczas szkolenia podstawowego nabywa podstawowych umiejętności pilotażowych takich jak lot po prostej, zakręty, start i lądowanie.

W trakcie całego szkolenia uczeń – pilot wykonuje ok. 60 lotów z instruktorem startując za wyciągarką lub ok. 40 lotów za samolotem. Zakończeniem pierwszego etapu szkolenia jest wykonanie 10 lotów samodzielnych (bez instruktora na pokładzie). Szkolenie odbywa się na szybowcach typu Bocian lub Puchacz.

Terminy praktycznych kursów szybowcowych w sezonie 2020 oraz formularz zgłoszeniowy będą opublikowane na początku 2020 r.

Dla orientacji w roku 2019 wyglądało to tak:

Terminy praktycznych kursów szybowcowych w sezonie 2019.

Przygotowanie naziemne i spotkanie organizacyjne odbywają się w sali wykładowej w hangarze szybowcowym na lotnisku Babice.

Grupa Przygotowanie naziemne i spotkanie organizacyjne Data rozpoczęcia szkolenia praktycznego Planowana data zakończenia szkolenia Ilość wolnych miejsc

13 kwietnia / 8:00

11 maja / 10:00

8 czerwca / 10:00

8 lipca

1

6 lipca / 10:00

15 lipca

5 sierpnia

3 sierpnia / 10:00

12 sierpnia

8

UWAGA: od 4.03.2019 obowiązuje nowy cennik dostępny tutaj> patrz: Część B. Szkolenie Praktyczne

Osoby zainteresowane szybowcowym szkoleniem praktycznym prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Dodatkowe pytania proszę przesyłać na adres e-mail: waldemar.wingralek@aeroklub.waw.pl