Szkolenie praktyczne podstawowe

Po zdanych egzaminach teoretycznych możemy zacząć prawdziwą przygodę z lataniem, czyli szkolenie praktyczne. Aeroklub Warszawski organizuje około sześciu takich szkoleń w sezonie, więc można wybrać dogodny termin. Taki kurs trwa od dwóch tygodni do miesiąca i odbywa się w 3-6 osobowych grupach. Szkolenie odbywa się codziennie w godzinach 5.00 – 12.00. Istnieje możliwość szkolenia indywidualnego w dowolnych godzinach wybranych przez ucznia-pilota, który przychodzi na lotnisko na ok. 2-3h dziennie. Szkolenie trwa krócej niż szkolenie w grupach. W ciągu jednego dnia lotnego przy sprzyjającej pogodzie każdy kursant wykonuje około 4-6 lotów. Kursant podczas szkolenia podstawowego nabywa podstawowych umiejętności pilotażowych takich jak lot po prostej, zakręty, start i lądowanie.

W trakcie całego szkolenia uczeń – pilot wykonuje ok. 60 lotów z instruktorem startując za wyciągarką lub ok. 40 lotów za samolotem. Zakończeniem pierwszego etapu szkolenia jest wykonanie 10 lotów samodzielnych (bez instruktora na pokładzie). Szkolenie odbywa się na szybowcach typu Bocian lub Puchacz.

Terminy praktycznych kursów szybowcowych w sezonie 2017.

W dniu 1 kwietnia 2017 r. tabela zostanie zaktualizowana. Osoby, które nie wpłaciły zaliczek na szkolenie zostaną wykreślone z listy, a na zwolnione miejsca będzie można się zapisywać.

Spotkanie organizacyjne

Miejsce: sala wykładowa – hangar szybowcowy lotnisko Babice.

Data rozpoczęcia szkolenia praktycznego Planowana data zakończenia szkolenia

Ilość wolnych miejsc

8 kwietnia godz. 10.00

18 kwietnia 9 maja

6 maja godz. 10.00

15 maja 5 czerwca

10 czerwca godz. 10.00

19 czerwca 10 lipca

8 lipca godz. 10.00

17 lipca 7 sierpnia

5 sierpnia godz. 10. 00

16 sierpnia 6 września

9 września godz. 10. 00

18 września 9 października

Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Pola oznaczone * są wymagane.

Dodatkowe pytania proszę przesyłać na adres e-mail: waldemar.wingralek@aeroklub.waw.pl